20. مهر 1396 - 0:53
بمناسبت گرامیداشت روز ملی روستا و عشایر جلسه ای در سالن فرمانداری چرام برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چرام؛بمناسبت گرامیداشت روز ملی روستا و عشایر جلسه ای در سالن فرمانداری چرام برگزار شد که در پایین یکی از رسانه های محلی اظهارات وی را نشر داده است.

 

در این خبر آمده است که:

 

علیزاده دهیار القچین چرام در این جلسه گفت:از محدودیت های جدید برای آقای حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی که بنیانگذار نماد مدنی دهیاری بوده،رئیس جمهور محبوب مردمی اسبق کشور ما که در تاریخ ۱۳۹۶/۷/۱ به مدت سه ماه ایشان را در مراسمات عمومی،سیاسی،فرهنگی و تبلیغی ممنوع کرده اند؛تاسف خود را ابراز و اعلام می دارم.و بحث حق و حقوق شهروندی ایشان را خواستارم.

 

ایشان کسی هست که گفتگوی تمدن ها را پایه گذاری کرده .

 

خاتمی کسی هست که هشت سال مورد اعتماد نظام جمهوری اسلامی و رهبری بوده اند و خدمات بسیار خوب و تاثیر گذاری برای این نظام انجام داده اند.

 

علیزاده همچنین در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری افتو نیوز اعلام داشتند که رهبری خط قرمز نظام است، ودر طول هشت سال ریاست جمهوری سید محمد خاتمی حتی یک شبانه روز نبود که رهبری عزیز وفرزانه انقلاب ایشان را دعا نکرده باشند.

 

ایشان همچنین اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در جلسه هیئت دولت مورخ دهم مردادسال هزار سیصدو هشتادوچهاراشاره کردند که رهبری فرزانه انقلاب خطاب به هئیت دولت ورئیس جمهورفرمودند:

 

من به سهم خودم آن مقدارى که شاهد تلاشهاى شما بودم  از شما تشکر مى‌کنم. در سالهاى گذشته من شاهد تلاش پُرحجم و جدى جناب آقاى خاتمى و شما برادران و خواهران در همه‌ى زمینه‌ها بودم؛ این چیزى است که ما باید آن را نعمت بزرگى از نعم الهى بدانیم.

 

لازم است از شخص جناب آقاى خاتمى هم صمیمانه تشکر کنم. این را به شما دوستان بگویم، به خود ایشان هم شاید بارها گفته‌ام؛ در طول هشت سالى که ما با ایشان به‌طور مستمر و مداوم در ارتباط بودیم، رفاقت و صمیمیت ما با ایشان روزافزون بوده؛ خدا را شکر. الان پیوند عاطفى و محبت‌آمیزى که بین بنده و آقاى خاتمى هست، از آنچه در هشت سال پیش بوده، بمراتب مستحکم‌تر است؛ و این ناشى از خصوصیاتى است که من در این مدت در ایشان حس کردم. تدین و پایبندى و نجابت و روحیه‌ى نجیب ذاتىِ ایشان واقعاً جزو امتیازات و خصال برجسته در ایشان است. ایشان در این مدت تلاش متراکمى انجام دادند؛ ما شاهد بودیم و مى‌دیدیم. در مقاطع زمانى مختلف، کشور و دولت و مسؤولان با حوادثى مواجه شدند، و ایشان در یکى از حساس‌ترین مراکز این مواجهه قرار داشتند و صبر و تحمل کردند؛ ان‌شاءاللَّه خداى متعال اجر این صبر و تحمل را خواهد داد.

 

در میان خصوصیات ایشان، اگر من بخواهم روى یکى از آنها تکیه کنم، این است که ایشان در همه‌ى این مدت، دشمنانى را که کمین کرده و خیز برداشته بودند، ناامید کردند. خیلى‌ها از سال ۷۶ – از اول تشکیل این دولت – مى‌خواستند آقاى خاتمى را در موضع مقابله و مواجهه‌ى با نظام قرار دهند؛ خیلى هم تلاش کردند؛ ما شاهد بودیم. البته ریشه و مبنا و سلسله‌جنبان این تلاشها در بیرون از این مرزهاست؛ منتها کسانى هم متأسفانه همان انگیزه‌هاى فاسد و پلید را در داخل انعکاس مى‌دادند. خیلى تلاش کردند، اما آقاى خاتمى حقیقتاً مقاومت کردند. آن روزى که ایشان اعلام کردند وقتى مى‌گویم «جامعه‌ى مدنى»، مراد من مدینهالنبى است – که اتفاقاً دیروز یا پریروز در یکى از صحبتهاى ایشان من این را خواندم – خیلى خلاف انتظار بعضى‌ها شد؛ لذا به ایشان حمله کردند و فشار آوردند.

 

من همیشه در این مدت شماها را دعا کرده‌ام. آقاى خاتمى را حداقل در هر شبانه‌روز یک بار دعا کرده‌ام؛ یعنى در تمام این مدت شاید هیچ شب و روزى نبوده که من شخص ایشان را دعا نکنم. بقیه‌ى مسؤولان و دیگران را هم همیشه دعا کرده‌ام و باز هم دعا خواهم کرد.

عطالله علیزاده؛دهیار القچین سفلی

___ توجه! ___
سایت چرام یک سایت خبری می باشد و طبیعتا هیچگونه مسئولیتی در تایید و یا تکذیب این خبر  منتشر شده،ندارد.

در صورت نیاز به هرگونه بررسی و پیگیری بر روی لینک این خبر که در زیر درج شده کلیک نمایید.

نمایش این خبر در سایت منبع(افتونیوز)

 

--------------------------------------------------------------------------

 سیدالیاس افسردیر صبح امروز در آیین گرامیداشت روز ملی روستا و عشایر با بیان اینکه اساس و پایه تمدن ایرانی، فرهنگ، آداب و سنن‌هایی بوده که در جوامع عشایری و روستاهای ما وجود داشته است، اظهار کرد: فرهنگ عشایر، فرهنگ صداقت و پاکی، مردانگی و یکرنگی بوده و هرجایی حقی از کسی ضایع می‌شد عشایر هرگز برنمی‌تافت سکوت کند.

 

بخشدار مرکزی چرام دوگانگی شخصیت و دو چهره‌ای بودن را دور از فرهنگ عشایر دانست و خاطرنشان کرد: امیدواریم امروزه نیز بتوانیم این اندیشه و فکر را رونق دهیم که در جامعه ما، انسان‌های دو رنگ و چند چهره، جایگاهی نداشته باشند و فرهنگ ما برگردد به همان فرهنگ نابی که اجداد ما داشتند.

 

وی، افزود: همه بزرگان، دانشمندان، نخبگان و علمای ما که در تاریخ و پیشرفت جامعه ما نقش داشتند همه از عشایر و و فرهنگ ناب آن بیرون آمده بودند.

 

این مسئول با اشاره به این مطلب که جامعه عشایری ما یک جامعه خود اتکا بودند، خاطرنشان کرد: شهرها همیشه در بیشتر زمینه‌ها به عشایر ما وابستگی داشتند و جامعه عشایری همیشه یک جامعه مولد و تولید کننده بودند که با تولیدات خود، بیشتر جوامع شهری را پوشش می‌دادند.

 

افسردیر با تاکید برتشویق عشایر و روستاییان به سکونت در روستاها و عدم حاشیه‌نشینی، ابراز کرد: در راستای اقتصاد مقاومتی که مورد نظر مقام معظم رهبری و دولتمردان نظام مقدس جمهوری اسلامی است، روستاها و عشایر مولد هستند، بنابراین باید تلاش کنیم با ارائه خدمات بهتر و بیشتر، آسایش و رفاه آنان را فراهم کنیم.

 

وی در ادامه با اشاره به اقدامات خوب دولت در روستاها به منطقه توگبری چرام اشاره داشت و تصریح کرد: خوشبختانه برق توگبری در حال اتمام بوده و مشکل آب آن نیز رفع خواهد شد.

 

بخشدار مرکزی چرام با ابراز رضایت از انجام طرح هادی در بخش مرکزی چرام، خواستار تعامل دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها با شورای تامین شهرستان شد.

انتهای پیام/30/82002

دیدگاه‌ها

بدبخت ایران..بدبخت چرام.بدبخت القچین....چه عنصر مفلوک و چاپلوس و حرافی دهیارش شده!!!!!متاسفم برای نهادهای نظارتی...این یارو هم فکر میکنه اگه اینطور حرفهای ساختارشکنانه و گستاخی به تصمیمات قوه قضائیه و ...کنه ،چون این روزا هرکی غرولند بکنه و ادای اصلاح طلبی رو دربیاره میشه روشنفکر و جسور به درد بخور!!!! متاسفم برای شهر ودیاری که بچه هایی اینطور نماینده شان بشه...

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
دوره آموزش مجازی شهید آوینی
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا
حرف تو