21. مهر 1396 - 13:46
خطیب جمعه چرام گفت:مسئولان بدانند قبور مطهر شهدا نیاز به عطرافشانی ندارد چرا که آن مکان خود مطهر به عطرالهی است و محل نزول و رفت و آمد ملائکه الهی است؛ لطفاً به فکر درست و ترمیم گلزار مطهر شهدای شهر چرام و سرفاریاب باشید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام،حجت الاسلام سید نورالله افشار امام جمعه چرام در نمارجمعه این هفته چرام بیان کرد:قیام و نهضت سیدالشهدا اسلام را بیمه کرد.

 

وی افزود: اگر روشنگری و جهاد امام حسین علیه السلام نبود، بنی امیه اسلام واژگونی را به مردم معرفی می‌کرد و آن اسلام هدایت گر نبود.

 

 امام جمعه چرام در ادامه گفت: یکی از نکات مهم در قیام ،همراهی خانواده امام حسین علیه السلام در کربلا است.

 

حجت الاسلام افشار در ادامه خطبه اول اظهار کرد: امام علیهم السلام آنها را همراه خود برد تا رسالتی انجام دهد و آن رسالت پیام قیام توسط اسرای کربلا بود.

 

خطیب جمعه چرام در خطبه دوم تصریح کرد: شهدا حق حیات بر این کشور دارند و همه مردم و مسئولان باید خود را زیر بار منت شهدا و خانواده شهدا بدانند.

 

وی اضافه کرد: روحیه جهاد و شهادت طلبی شهدای عزیز و صبر و مقاومت خانواده های معزز شاهد این نظام را حفظ کرده است. وی اضافه کرد: امروز امنیت کشور، پست و مقام های ما مسئولین مرهون ازخودگذشتگی های شهداست.

 

امام جمعه چرام در ادامه خطبه دوم عنوان کرد: متاسفانه مسئله ای که نگران کننده است، وضعیت نامناسب گلزار مطهر شهدای شهر چرام و شهر سرفاریاب است.

 

حجت الاسلام افشار افزود: آیا شایسته است که بعضی حیوانات در این مکان مقدس می روند و زمانی که به آقایان می‌گوییم، عنوان می‌کنند که این گلزار سازماندهی شده است و نمی توانیم هزینه ای کنیم.

 

وی اضافه کرد: این چه سازماندهی است که هنوز گلزار مطهر شهدا درب ندارد.

 

امام جمعه چرام اظهار کرد: در جلسه مسئولان این هفته گفتم بنده به نشانه اعتراض و همدردی با خانواده معظم شاهد در هیچ عطرافشانی و غبارروبی قبور مطهر شهدا حضور پیدا نمی کنم تا اینکه وضعیت این گلزار مورد رضایت خانواده شهدا قرار گیرد.

 

خطیب جمعه چرام در پایان خطبه دوم گفت:مسئولان بدانند قبور مطهر شهدا نیاز به عطرافشانی ندارد چرا که آن مکان خود مطهر به عطرالهی است و محل نزول و رفت و آمد ملائکه الهی است؛ لطفاً به فکر درست و ترمیم گلزار مطهر شهدای شهر چرام و سرفاریاب باشید.

 

انتهای پیام/ج

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
دوره آموزش مجازی شهید آوینی
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا
حرف تو