22. آبان 1396 - 7:15
فرماندار چرام خطاب به مدیران شهرستان گفت: از فضاهای مجازی و کانال‌های غیررسمی حاشیه ساز بیرون بیایند و فقط پاسخگوی اصحاب رسانه باشند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام،فرماندار چرام خطاب به مدیران شهرستان گفت: از فضاهای مجازی و کانال‌های غیررسمی حاشیه ساز بیرون بیایند و فقط پاسخگوی اصحاب رسانه باشند

 

فرماندار شهرستان چرام در جلسه شورای سلامت با اشاره به اینکه سلامت و امنیت دو حوزه بسیار مهم هستند اظهار داشت: اگر سلامت به خطر بیفتد امنیت جامعه هم دچار خدشه می‌شود.

داریوش پاداش با اشاره به لزوم اطلاع رسانی خدمات دولت از مجاری قانونی و از طریق اصحاب رسانه گفت: دغدغه اکثر مدیران ما شده حضور در شبکه‌های مجازی غیررسمی و دوستانه خواهش دارم سعی کنید از شبکه‌های اجتماعی به غیر از شبکه‌های مجازی سازمانی خارج شوید.

وی افزود: ماشبکه هایی مجازی سازمانی داریم مثل استانداری یا شبکه بهداشت که کانال درون سازمانی است و حضور در این شبکه‌ها منعی ندارد.

فرماندار چرام با اشاره اینکه ضعیف‌ترین مدیران ما کسانی هستند که درتایم اداری وقت خود را صرف شبکه‌های مجازی می‌کند تاکید کرد: بهتر است مدیران از نزدیک و به میان مردم بروند و مشکلات را از نزدیک لمس کنند

 

وی بیان کرد: بعضی مدیران مشاهده می‌شود تا ساعت ۳ الی ۴ شب با افرادی در گروه‌های مجازی چت می‌کنند که وجه اجتماعی خوبی هم ندارند.

نماینده عالی دولت در شهرستان چرام گفت: قانون مشخص کرده مدیران با پاسخگوی اصحاب رسانه باشند و با آن‌ها مصاحبه کنندو آن‌ها می‌توانند از مدیر دستگاه سؤال کنند.

وی افزود: اگر مدیر پاسخگوی جواب خبرنگاران شد که اطلاع رسانی می‌شود و اگر مدیر پاسخ نداد می‌تواند از مافوق یا مدیرکل آن اداره یا دستگاه پیگیر شود.

فرماندار چرام با اشاره به حاشیه‌های فضای مجازی در چرام گفت: بعضی برای خودشان دکه ای بازکرده و بازاری درست کرده و برای خودشان صاحب امتیاز شدند و به مدیران تشر می‌زنند.

وی خطاب به مدیران و معاونین ادارات شهرستان چرام گفت: تحت هیچ شرایطی در فضای مجازی غیررسمی است نباشید و اگر مدیری خودش می‌خواهد در گروهی باشد به قول معروف گردو بارش هست و باید کنار برود.

پاداش تاکید کرد: اگر شما پاسخگوی این نظام و دولت هستید ما از شما پاسخ می‌خواهیم و اگر پاسخگوی مردم در ادارات پاسخگوی مشکلات مردم باشید.

وی افزود: اگر پاسخگوی مطالبات مردمی هستید با خبرنگاران و اصحاب رسانه و سایت‌های مجوز دار مصاحبه و گزارش عملکرد دهید.

پاداش گفت: تازه بعضی‌ها نه سایتشان رسمیت دارد و نه خودشان رسمیت دارند طبق قانون مطبوعات و چیزی که وزارت ارشاد تاکید و مشخص کرده است.

وی بیان کرد: این ضعف از مدیران است که با این افراد حاشیه ساز در ارتباط هستند شماها به عنوان مدیر, دولت اعتماد کرده و باید در آن راستا پاسخگو باشید و اگر مدیری توجه نکند برخورد می‌کنیم.

فرماندار چرام با اشاره به بحث پدافند غیرعامل گفت: اخبار و اطلاعات دستگاه نباید در فضای کانال‌های تلگرامی بیرون رود شما از کجا می دانید که این افراد با شبکه‌های مجازی خارج از کشور و معاند در ارتباط نباشند.

وی با اشاره به اینکه خودم عضو هیچ شبکه مجازی غیررسمی نیستم بیان کرد: اما در همه حال پاسخگوی اصحاب رسانه و مردم در فضای حقیقی هستم.

وی خطاب به مدیران گفت: شما اول به مردم و کارمندانت رسیدگی کن و بعد در فضای مجازی وارد شود.

پاداش گفت: شما از فضای مجازی فاصله بگیرید قول می‌دهم این دکان‌ها جمع می‌شود و فقط در شبکه‌های رسمی سازمانی خود عضو شوید. تا بهتر به مردم خدمت کنید.

وی خطاب به بخشداران چرام گفت: خبرنگاران. و سایت‌های مجوز دار را به صورت هفتگی یا ماهانه دعوت کنید و گزارش عملکرد دهید تا آن‌ها هم به اطلاع مردم برسانند چرا که طبق قانون ما در قبال سؤالات خبرنگاران پاسخگو هستیم نه گروه‌های مجازی که رسمی نیستند.

فرماندار چرام در پاسخ به بعضی مدیران که اذعان داشتند باید در فضای مجازی باشیم تا پاسخگو و از خودمان دفاع کنیم تصریح کرد: این گروه‌ها رسمی نیست و بعضاً افراد معلوم الحالی است که حاشیه‌هایی درست می‌کنند و به دنبال آبادکردن نیستند آیا درست است که بخشدار یا مدیر دستگاه در راهروهای دادگاه با این افراد باشند.

وی افزود: ما اگر عملکردمان مثبت و در خدمت به مردم باشد مردم خودشان می‌بینند و رضایت حاصل می‌شود.

وی در پایان تاکید: مدیران پاسخگوی خبرنگاران و سایت‌های مجوز دار باشند قطعاً اصحاب رسانه خودشان در میان مردم هستند و بهتر است از این فضاهای مجازی و گروه‌های واتساپی که حاشیه ساز و وقت گیر هست بیرون بیایند.

 

انتهای پیام/کبانیوز

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا