26. آبان 1396 - 12:58
طرح پایلوت تولید کنسانتره و فسفات پربازده در شهرستان چرام اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام، مجید محنائی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گفت: با توجه به سفر شهریور ماه ۹۶ وزیر صنعت، معدن و تجارت به کهگیلویه و بویراحمد و پیگیری‌های به عمل آمده و اعلام آمادگی مالک شرکت صنایع سیمان زابل و دیگر شرکت‌های سیستان و بلوچستان برای سرمایه گذاری در طرح ذخیره فسفات مقرر شد، طرح پایلوت تولید کنسانتره و فسفات پربازده از مواد معدنی فسفات توسط ایمیدرو و با مشارکت مالک شرکت صنایع سیمان زابل انجام شود.

 

مجید محنائی افزود: واحد‌های تولیدی مستقر در نواحی صنعتی روستائی و شهر‌های زیر ۱۰ هزار نفر در استان، سرمایه درگردش با سود مناسب دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: به استناد قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستائی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، برای تامین سرمایه در گردش واحد‌های تولیدی مستقر در نواحی صنعتی و شهر‌های زیر ۱۰ هزار نفر می‌توان از تسهیلات یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلاری از منابع صندوق توسعه ملی استفاده کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کهگیلویه وبویراحمد اضافه کرد: این منابع به صورت قرض الحسنه نزد بانک‌های کشاورزی، پست بانک، توسعه تعاون و صندوق‌های کار آفرینی امید برای حمایت از توسعه سرمایه گذاری، سپرده گذاری می‌شود.

محنائی با اشاره به اینکه متولیان واحد‌های تولیدی مستقر در نواحی صنعتی روستائی و شهر‌های زیر ۱۰ هزار نفر می‌توانند از این تسهیلات برای سرمایه در گردش بهرمند شوند، افزود: ۱۰ درصد این تسهیلات یعنی ۱۵۰ میلیون دلار به این امر اختصاص یافته که ۲.۵۵ درصد این میزان یعنی سه هزار و ۸۲۵ میلیون دلار آن سهم استان کهگیلویه وبویراحمد است./منبع: خبرگزاری صداوسیما

 

 

انتهای پیام/ک

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس