9. آذر 1396 - 9:49
شهيد عباسقلي قلي پور اهل کهگیلویه وبویراحمد در تاريخ 9آبان ماه 1360 به جبهه بستان اعزام شد و پس از ابراز رشادت و تهور و بي باكي فراوان از خود در 9آذرماه1360 در حمله بستان به لقاءالله پيوست .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چرام،شهيد عباسقلي قلي پور اهل کهگیلویه وبویراحمد در تاريخ 9آبان ماه 1360 به جبهه بستان اعزام شد و پس از ابراز رشادت و تهور و بي باكي فراوان از خود در 9آذرماه1360 در حمله بستان به لقاءالله پيوست .

 

شهيد در سال 1342 در دهكده ده برآفتاب چشم به جهان گشود دوران تحصيلات ابتدايي را در زادگاهش سپری و براي ادامه درس به ياسوج آمد .

 

سرشت و طينت درون او كه آذين از زينت مسلح ايمان و وقار انساني و اسلامي بود همواره شاخصي پرشكوه از ميزان قبول و درك فرايض مذهبي و ديني او را نشان مي داد .

 

او با تمام افراد و آشنايان برخوردي مملو از خلوص و صميميت و يكرنگي داشت و در اين رهگذر كمتر مسئله اي ممكن مي شد تا بلكه سبب مفارقت يا جناح گري را در او نسبت به مباشرين وكسانش فراهم آورد .

 

در انجام وظايف ديني آنقدر صادقانه بود كه گاهي براي بيننده و يا فرد ثالثي بيشتر به نظر غلو و زياده نگري به تصور مي آمد . 

اعتقادي كامل به مباني اصول ولايت فقيه و تداوم رهبري تا ظهور و ثبوت تجلي ماه پنهان جامعه مسلمان و شيعه جهاني داشت .

همزمان با آغاز جنگ تحميلي عراق برعليه ايران عزم خود را براي رويارويي با خصم زبون جزم نمود و عازم جبهه ها شد .

 

 

شهيد قبل از اين مورد در خوابگاه جهاد دانش آموزي از مزايا و امكانات اين خوابگاه استفاده مي كرد . 

 

سرانجام در تاريخ 9آبان ماه 1360 به جبهه بستان اعزام شد و پس از ابراز رشادت و تهور و بي باكي فراوان از خود در 9آذرماه1360 در حمله بستان به لقاءالله پيوست .

 

انتهای پیام/

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا