10. آذر 1396 - 11:07
خطیب جمعه چرام گفت:باید مجلس نگاه های ملی و بین المللی به چنین مسائلی داشته باشد نه نگاه سیاسی و جناحی که بضرر منافع ملی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام ،امام جمعه چرام در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر چرام با اشاره به شعار (لا اله الا الله)بیان کرد:این شعار (لا اله الا الله)اولین شعار همه انبیاء الهی بوده و مرز میان کفر و اسلام همین شعار و کلمه است.

 

حجت الاسلام افشار افزود: این کلام دژ مستحکم الهی است که هرکسی داخل آن شد، از عذاب الهی در امان است.

 

وی در ادامه خطبه اول گفت: این کلام اگر به درستی در زندگی عمل شود،انسان از قیود و دلبستگی ها و قدرتهای مادی آزاد می شود.

 

 

 خطیب جمعه چرام در خطبه دوم با اشاره به لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم، بیان کرد:در تاریخ هفتم آبان ماه ۱۳۹۶ به پیشنهاد وزارت امور خارجه به مجلس شورای اسلامی این لایحه داده شد.

 

حجت الاسلام افشار افزود: در مقدمه این لایحه آمده است سند برای قطع منابع و پشتوانه های مالی سازمانها و گروه‌های تروریستی است.

 

خطیب جمعه چرام با ذکر چند نکته در این رابطه گفت: ایران اسلامی از قربانیان ترور در جهان است به طوری که حدود ۱۷ هزار شهید ترور در کشور داریم.

 

وی افزود:تروریسم یکی از چالش‌های نظام بین الملل است اما در این سند تعریفی از گروه‌های تروریستی ذکر نشده است.

 

امام جمعه چرام در ادامه خطبه دوم گفت:و خالق بسیاری از این گروه های تروریستی مثل داعش،خود آمریکاست.

 

وی افزود: کشورهای قدرتمند در سازمان ملل برای پیشبرد اهداف سیاسی خویش از این واژه استفاده ابزاری می‌کنند.وسایر کشورها را تحت فشارهای سیاسی اقتصادی خویش قرار میدهند.

 

حجت الاسلام افشار در ادامه اظهار کرد: این لایحه در صورت تصویب، بعضی از شخصیت های نظام مثل سردار قاسم سلیمانی که در لیست افراد تروریست از ناحیه دولت آمریکاست،را مورد تحریم قرار می‌دهد.

 

وی افزود: این سوال مطرح می شود و باید دولت پاسخ دهد که بر اساس چه ضرورت و نیازی چنین لایحه ای که مبهم و مشکل ساز است، را به مجلس ارائه داده است.

 

خطیب جمعه چرام گفت: این کنوانسیون مبارزه با تروریست است یا بستن دست و پای کشور در حمایت از مظلومان و افتادن در چاه تحریم‌های جدید؟

 

حجت الاسلام افشار در ادامه افزود: باید عواقب چنین قوانینی را دولت مورد ارزیابی قرار دهد تا دشمنان به این واسطه ضربه ای وارد نکنند و مجلس هم باید با دقت چنین لوایحی را مورد نقد و بررسی قرار دهد.

 

وی تصریح کرد: باید مجلس نگاه های ملی و بین المللی به چنین مسائلی داشته باشد نه نگاه سیاسی و جناحی که بضرر منافع ملی است.

 

 

انتهای پیام/

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس