21. آذر 1396 - 8:57
رئیس اداره تبلیغات اسلامی چرام گفت: اولویت اول نهادهای فرهنگی شناخت ناهنجاریهای اجتماعی در بخش فرهنگی است.

 رئیس اداره تبلیغات اسلامی چرام در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی چرام، با اشاره به شناخت آسیبهای اجتماعی بیان کرد: این مقوله جامعه را دچار یاس و ناامیدی کرده و همه فکر می‌کنند که نمی توان با آن مبارزه کرد در حالیکه ما توان مهار معضلات اجتماعی را داریم و می توانیم با انتخاب جایگزین مناسب راههای بروز حوادث وناهنجاریهای اجتماعی را بگیریم.

 

وی افزود: اولویت اول نهادهای فرهنگی شناخت مصائب و ناهنجاریهای اجتماعی در بخش فرهنگی است که متولیان باید با برنامه ریزی دقیق از تمام ظرفیت ها استفاده کنند.

 

این مسئول، در ادامه به نقش خطیر آموزش و پرورش اشاره و خاطر نشان کرد: این نهاد مقدس به‌ عنوان شالوده مهار آسیب های اجتماعی می توانند با ترجیح پرورش بر آموزش به سیر نزولی آسیب های اجتماعی تا ریشه کن شدن این معضل اجتماعی در جامعه کمک شایان و مؤثری داشته باشد.

 

نعمتی پور در پایان به نقش سوداگران مواد مخدر اعم از تولیدکنندگان، توزیع کنندگان و فروشندگان و مصرف کنندگان در جامعه اشاره و تصریح کرد: این مواد افیونی بویژه شکل رایج اولیه ان (تریاک)از عوامل بروز آسیبهای اجتماعی است که متاسفانه امروزه جمع کثیری از جوانان و نوجوانان ما را دامن گیر خود کرده و می طلبد در این خصوص عزم جدی داشته باشیم.

 

انتهای پیام/

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس