4. بهمن 1396 - 12:09

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام،بخشدار مرکزی چرام در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و با اشاره به روستاهایی که باید در آن‌ها شورای اسلامی تشکیل شود،بیان کرد: ۲۸ روستا در بخش مرکزی چرام وجود دارد که 22تای شرایط دهیاری را دارند و تاکنون ۲۰دهیار آن منصوب و دوتای دیگر آن در حال پیگیری است.

 

الیاس افسردیر با اشاره به انتصاب دهیاران روستای کره شهبازی و بردیان،گفت: فرمانداری ابلاغ کرد طبق مواد قانون ۵۲ و ۵۳ اگر دهیار پس از ۱۵ روز مشخص نشود، شورا باید استیضاح کند.

 

 وی افزود: طبق استعلام گرفته شده از استانداری، اعلام شد که دهیار قبلی کار خود را ادامه دهد تا وضعیت مشخص شود.

 

 بخشدار مرکزی چرام ادامه داد:۶ جلسه با معتمدین و اعضای شورا گرفته و پیشنهاد داده شد که مشکلات اعضای شورا میان خودشان حل شود.

 

افسردیر عنوان کرد: فرصتی را خواستار شدند تا مشکلات حل شود و در نهایت هر گزینه‌ای که شورای اسلامی این دو روستا انتخاب و معرفی کنند، پس از دریافت پاسخ های امنیتی و استعلامات، ابلاغ آن دهیار را انجام می دهیم.

 

بخشدار مرکزی چرام در ادامه بیان کرد:تاخیر در انتصاب این دو دهیار برای اختلاف میان اعضای شورای و وضعیت مردم روستا بود اما تاکنون هیچ گونه فعالیتی در این روستاها متوقف نشده و ادامه دارد.

 

وی با اشاره به واگذاری پروژه ها و حقوق دهیاران این دو روستا عنوان کرد:پروژه ها به صورت پیمانی و امانی صورت می‌گیرد و فعالیت‌هایی که به پیمانکاران داده می‌شود،جزو معاملات متوسط است که این نوع معاملات طبق قانون به مناقصه گرفته نمیشود.

 

افسردیر در ادامه گفت: از طرفی برای دادن پروژه ها باید از ۳نوع شرکت استعلام بها بگیرند و به تایید کمیسیون معاملات که متشکل از دهیار،مسئول مالی دهیاران و نماینده شورای اسلامی روستا است، برسد.

 

بخشدار مرکزی چرام تصریح کرد: تاکنون هیچ گونه پروژه‌ای بدون تایید کمیسیون معاملات و استعلام بها به فردی داده نشده است و بخشدار نیز هیچگونه نقشی در این ماجرا ندارد.

 

وی با اشاره به حقوق و دستمزد دهیاران موقت روستای کره شهبازی و بردیان چرام عنوان کرد: تا زمانی که دهیار جدید معرفی شود، حقوق و دستمزد این دو دهیار همانند سابق پرداخت می شود.

 

افسردیر با اشاره به نشر گزارشات رسانه‌ها و سایت‌های خبری بیان کرد: درست است که مسئولان مشکل دارند اما باید پیشنهادات رسانه و اظهار نظر مسئولان در گزارشات درج شود.

 

وی افزود: تخریب یک فرد یا مسئول در ابتدا خیانت خبرنگار به نظام ،دولت و ملت است و هیچکسی نی‌تواند بنده را عزت یا ذلت دهد چرا که این مورد دست خداوند است.

 

بخشدار مرکزی چرام در پایان گفت: رسانه‌ها بدنبال دشمنی میان مسئولان نباشند.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

قانون را اجرا کن کم دم از اختلاف میان اعضای شورا بزن نتیجه این اختلافات فقط و فقط نتیجه دخالتهای بی مورد جنابعالی و بقیه دوستانتان در امورات این شوراها میباشد

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا