23. بهمن 1396 - 20:55
اتوبوس حامل ۴۵ نفر از زائرین گچسارانی که عازم مشهد مقدس بودند بامداد امروز در نزدیکی فردوس دچار واژگونی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چرام؛اتوبوس حامل ۴۲ نفر خانم میانسال و ۳نفر آقا که از گچساران عازم مشهد بود، در کیلومتر ۶ دیهوک فردوس ساعت ۲ و ۳۴ دقیقه دچار واژگونی شد.

۹نفر خانم در محل حادثه فوت و ۳۶ مصدوم دیگر شامل ۲۰مصدوم به طبس و ۱۶مصدوم به فردوس منتقل شدندکه این حادثه توسط ۱۴ آمبولانس و ۱ اتوبوس آمبولانس و ۱ خودرو فرماندهی پوشش داده شد. 

به گفته رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دیهوک پس از اعلام وقوع حادثه تمام عوامل امدادی هلال احمر، اورژانس، راهداری، پلیس راه، آتش نشانی برای امداد رسانی و ایمن سازی مسیر در محل حادثه حاضر شده و نسبت به امداد رسانی و رهاسازی مجروحان اقدام کردند. 

این درحالی است که سخنگوی سازمان اورژانس کشور می گوید: متاسفانه با توجه به میزان بالای خونریزی داخلی مصدومین، احتمال افزایش فوتی‌ها در بیمارستان وجود دارد.

رئیس اورژانس فردوس نیزدراین خصوص گفت: 17 نفر از مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس به بیمارستان فردوس و 19 نفر به بیمارستان طبس منتقل شدند .

نقره دانی افزود: از 17 مصدوم اعزام شده به بیمارستان فردوس یک نفر حال وخیم دارد که دقایقی دیگر با اورژانس هوایی به بیرجند منتقل می شوند.

وی گفت: 6 نفر از مصدومان نیز به دلیل خرابی دستگاه سی تی اسکن که یک ماه و نیم است خراب است با اتوبوس آمبولانس به بیمارستان بیرجند منتقل می شوند .

وی گفت: 3 نفر از مصدومان اعزام شده به فردوس دچار قطع عضو شدند .

گفتنی است این اتوبوس با 45 مسافر (42نفر خانم میانسال و 3 نفر آقا) از گچساران عازم مشهد بوده است، متاسفانه با توجه به میزان بالای خونریزی داخلی مصدومین احتمال افزایش فوتی ها در بیمارستان وجود دارد ، علت حادثه در دست بررسی است.

"اسامی فوت شدگان "

1-جواهر هرمزی مقدم از تلخاب شیرین 
2-ملکه کرمی 
3-شاه بی بی جلالی از دیل
4-فاطمه زهرا فاتحی منش از دیل 
5-زری بزرگ زاده از دیل 
6-شاه بی بی درود گر اصل از دیل 
7-زینب رضایی لار از لار باشت
 

انتهای پیام/به نقل از آفتاب جنوب

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس