27. بهمن 1396 - 17:15

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چرام؛حجت الاسلام سیدنورالله افشار ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به این مطلب که ولایت و امامت باعث نظم بخشیدن به امور دنیا و حتی آخرت می شود،اظهار کرد: امروز یکی از مهمترین درس هایی که باید از سیره حضرت زهرا ( س) گرفت،ولایت پذیری در عصر غیبت کبری است.
 

 

امام جمعه چرام با بیان اینکه نشانه های ولایت اهل بیت در تئوری ناب ولایت فقیه نمایان است،ابراز کرد: بر همه ماست مراقب باشیم از قطاری که بر ریل مطمئن امامت و ولایت در حرکت است خود را حفظ کنیم.
 

وی،افزود: اگر کسی به هر دلیل به سعادت خود پشت کرده و از قطار انقلاب و ولایت پیاده شود،چه باید کرد،برخی می گویند خداوند اهل بخشش است پس چرا نمی بخشد،بر اساس آیه 110 سوره نسا بخشش خداوند زمانی است که انسان به خطای خود پی برده باشد و بعد طلب مغفرت کند.
 

حجت الاسلام افشار،ادامه داد: عده ای که در فتنه های گوناگون به ملت و انقلاب ظلم روا داشتند و باعث خوشایند دشمنان نظام شدند،تاکنون هیچ گونه عذرخواهی نکرده اند و همچنان بر طبل اختلاف و فتنه انگیزی می کوبند،آیا از ناحیه مردم مومن و نجیب ایران اسلامی قابل بخشش هستند.
 

وی،گفت: هرچند بر این باور توجه داریم که به شرط توبه و عذرخواهی از ملت قطعا با رافت و گذشت از سوی ملت و رهبری معظم روبرو خواهند شد ولی تا این اتفاق نیفتاده طرح این موضوعات مطابق با مصالح ملی نیست.
 

خطیب جمعه چرام،تصریح کرد: صاحب نظران و مسئولان امر مراقب نوع سخن و مواضع خود باشند و نگویند چهل سال کینه را رها کنیم چرا که این امر کینه با دشمنان دین وانقلاب  قرانی است.بفرموده قران اشداء علی الکفار هستیم .
 

وی تصریح کرد: ما از کسی که با انقلاب بغض وکینه دارد ،ناامنی ایجاد کند واهل فتنه گری باشد کینه داریم.
 

انتهای پیام/

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا