11. اسفند 1396 - 15:29

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام،امام جمعه چرام با اشاره به بیانات هفته گذشته و سخنان متدبرانه امام علی (علیه السلام) تقوا را علت آزادی میشمارد،بیان کرد: تقوا درستی و اندوخته روز قیامت است.
 

حجت الاسلام افشار افزود: آزادی ازقید هر رقیت ،نجات است؛ از هر بدبختی که عاملش شیطان است . به وسیله تقوا انسان به هدف خویش می رسد و ازدشمن نجات پیدا می کند.

وی افزود:تقوا در درجه اول و به طور مستقیم از ناحیه اخلاقی و معنوی به انسان آزادی می دهد و او را از قید بندگی هوا و هوس آزاد می‌کند.
 

 

خطیب جمعه چرام ادامه داد: وبعدرشته حرص،طمع، شهوت و خشم را از گردن انسان بر می دارد.
 

 

حجت الاسلام افشار در ادامه خطبه اول گفت: انسان دشمنان بیرون را اگر از بین ببرد،اما نباید نفس خویش را رام کند زیرا ذلیل و حقیر می شود و به همین خاطر پیامبر اکرم(ص) جهاد با نفس را جهاد اکبر نامید.

 

امام جمعه چرام در خطبه دوم اظهار کرد:بسیاری از کارشناسان معتقدند مطرح کردن مسائلی از جمله حمایت موشکی ایران از یمن،به این دلیل است که آمریکایی‌ها افکار عمومی و بین المللی را متوجه موشک های ایران کنند.
 

 

وی افزود: تا بدینوسیله ایران پای میز مذاکره بیاید و بتواند برجام دیگری را بر ایران تحمیل کند و یکی از نمادهای قدرت دفاعی ایران اسلامی یعنی موشک را از ما بگیرند.
 

حجت الاسلام افشار به علت دیگر مطرح کردن حمایت موشکی ایران از یمن اشاره کرد و گفت: علت دیگر این است که آمریکایی ها در تلاش هستند تا ایران را به عنوان عامل اصلی ناامنی در منطقه غرب آسیا معرفی کنند و اسرائیل را از متن تحولات امنیتی منطقه خارج کرده و در حاشیه امنیت باشد.

امام جمعه چرام ادامه داد:و در این میان کشورهای خائنی مثل سعودی پروژه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را دنبال کنند که این میان تقسیم کاری میان اروپا و آمریکا صورت گرفته است.

 

وی در ادامه خطبه دوم گفت:با ایران هراسی که آمریکا و خانم هیلی در سازمان ملل انجام میدهند، اروپا مامور پیش نویس قطعنامه علیه ایران شود با وتوی روسیه طرح آمریکا ناتوان ماند.

 

حجت الاسلام افشار به دومین تقسیم کار بین آمریکا و اروپا اشاره کرد و گفت:دومین تقسیم کار میان اروپا و آمریکا در این هفته اتفاق افتاد و شرکت های آلمانی به هواپیمای وزیر خارجه ایران در آلمان بنزین ندادند و حرکت زشت و سخیف که خلاف عرف و روابط دیپلماتیک است، صورت گرفت.

 

وی افزود:این قضایا به ما می فهماند که آمریکا و اروپا قابل اعتماد نیستند زیرا در لیبی وقتی قذافی همه قدرت هسته ا‌ی و تسلیحات نظامی کشور خود را تحویل داد، اروپایی ها نقش دوست قذافی را بازی می کردند، در چرخش ۱۸۰ درجه ای آمریکا را حمایت کردند.

 

انتهای پیام/

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا