12. اسفند 1396 - 15:22
باغ زیبای چشمه بلقیس چرام که معروف به نگین جنوب کشور است، یکی از مناطق گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد بوده که اکنون با کم آبی دست وپنجه نرم میکند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام،باغ زیبای چشمه بلقیس چرام یکی از مناطق گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد بوده که زبانزد عام و خاص است.

 

از این باغ و سایر مناطق گردشگری شهرستان چرام هرساله تعداد زیادی مسافر و گردشگر نوروزی بازدید می‌کند.

 

این باغ از شمال به جاده چرام ـ گچساران، از جنوب به اراضی کشاورزی، از غرب به باغ جهاد کشاورزی(باغ عمران) و از شرق به اراضی کشاورزی و کوههای همجوار محدود می‎شود. چندین نهر فصلی و دایمی در این دشت جریان دارد و محصولات غلات چون گندم، جو و برنج در این منطقه کشت می‎شود.
 
 
نظام آبیاری این باغ بر اساس فوران آب چشمه‌های اصلی و چندین چشمة فرعی است که بوسیله نهرهای کوچک و بزرگ متعددی در باغ جریان می‎یابد و آب مازاد آنها بوسیله جویی بزرگ به طرف استخر باغ که در ضلع جنوب غربی باغ واقع شده هدایت می‎شود.
 
نتیجه تصویری برای باغ چشمه بلقیس
 
باغ زیبای چشمه بلقیس چرام که معروف به نگین جنوب کشور است، یکی از مناطق گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد بوده که اکنون با کم آبی دست وپنجه نرم میکند.
 

این باغ زیبا در هفته های گذشته سبب نگرانی بسیاری از مسئولان و مردم شهرستان چرام شده است به طوری که در جلسات اخیر اداری این شهرستان مسائل مربوط به این باغ مطرح و بیان می شود.

 

 

باید عنوان کرد که به علت این که نزدیک به ایام نوروز هستیم و طبق روال هر ساله مسافران و گردشگران زیادی از این باغ و کمپین تفریحی این منطقه بازدید می‌کنند، باید فکری کرد و در سریع ترین زمان ممکن این وضعیت را تغییر دهیم.

نتیجه تصویری برای باغ چشمه بلقیس

این در حالیست که چند نفر از مسئولان شهرستان مسائل مربوط به مناطق گردشگری شهرستان چرام از جمله باغ چشمه بلقیس را در جلسات باز کرده و بر روی آن تامل می کنند.

 

کاهش80درصدی آب چشمه بلقیس چرام

فرماندار چرام به آب باغ چشمه بلقیس چرام اشاره کرد و گفت: چشمه بلقیس چرام اکنون ۲۰ درصد در پر بارش ترین فصل سال آب دارد که باید برای آن برنامه ریزی شود.

 

 

پاداش  اظهار کرد:از طرفی شهرداری ها نیز برای آبیاری فضای سبز از سیستم‌های هوشمند استفاده کنند چرا که با این شرایط در سال ۹۷ با مشکل آب شرب روبرو خواهیم بود.

 

 

وی با بیان اینکه وقتی تصمیمی گرفته می شود برای همه افراد است و تبعیض قائل نمی شویم، گفت: ما نباید به علت سود در کاشت هندوانه، به شهرستان ضرر بزنیم و نباید اجازه بدهید تا این محصول کشت شود اما این مورد در صورتی است که سایر شهرستانها نیز این کار را انجام دهند.

 

 

 

آب شرب چشمه بلقیس چرام در اولویت قرار گیرد

شهردار چرام در این جلسه گفت: چرام نیازمند مدیریتی مناسب است چراکه وضعیت آب شرب آن در اولویت قرار دارد.

 

نوری افزود: باید برای تامین آب چشمه بلقیس تدبیری اندیشیده شود زیرا تامین آب آن مهمتر از دیوارکشی و محوطه سازی این باغ زیبا است.

 

 وی افزود: ما برای نوروز ۹۷ همکاری های لازم را در جهت اداره بهتر این باغ تفریحی خواهیم داشت.

 

 

گردشگرپذیری چرام زبازد عام و خاص است

مدیر میراث فرهنگی، شهرستان منطقه گردشگری پذیر عنوان کرد و گفت: در شهرستان چرام هرساله ورود عظیمی از گردشگران و مسافران نوروزی را داریم که با توجه به مشاهدات در می یابیم که شهرستان چرام در حوزه ی گردش پذیری،زبانزد عام و خاص است.

 

 عزیزی با اشاره به کمپین چشمه بلقیس چرام گفت: واگذاری کمپین چشمه بلقیس یک متقاضی دارد که در آینده طی اخذ قراردادی به این متقاضی واگذار خواهد شد.

 

وی به برنامه های عید نوروز توسط میراث فرهنگی اشاره کرد و گفت: برگزاری نمایشگاه سنتی و فرهنگی در ایام نوروز ۹۷ و در محل کمپین چشمه بلقیس یکی از برنامه‌های ما خواهد بود.

 

 

 

امیدواریم که این باغ تفریحی که موجب جذب گردشگران فراوانی به شهرستان چرام میشود،هرچه سریعتر وضعیت آن مشخص شود و بزرگترین مشکل چشمه بلقیس چرام یعنی کم آبی با مدیریت و برنامه ریزی مناسب حل شود.

 

در پایین تصاویری از این باغ زیبا را در فصل های مختلف سال مشاهده کنید.

قفغعهخح

انتهای پیام/

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس