17. اسفند 1396 - 10:38
اخیراً تصاویری از مکان عملیات این امدادگران منتشر شده است که عمق زحمت این نجات دهندگان گمنام را به معرض نمایش می گذارد و حال با گذشت نوزده روز از این حادثه هنوز گروههای جهاد با نهایت تلاش به کار خود ادامه می دهند بلکه بتوانند درد فراق این خانواده ها را ذره ای کاهش دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چرام،نوزده روز است که از سقوط هواپیمای ATR 72 تهران به مقصد یاسوج بر فراز کوه همیشه استوار دنا می گذرد. در این سانحه هوایی 65 نفر از هم استانی ها و هم وطنان به سوی عرش الهی پرواز کردند و خانواده ها زیادی را داغدار کردند که در این غم، ملت ایران به سوگ پرپرشدگان این سانحه نشتند.

 

روز اول گمانه زنی های زیادی از زنده بودن برخی از افراد به گوش می رسید و تلاش ها با وجود شرایط نامساعد جوی برای پیدا کردن لاشه هواپیما ادامه داشت و روز دوم با بدتر شدن شرایط جوی این امر سخت تر پیش می رفت تا اینکه در روز سوم لاشه هواپیما کشف شد که کورسوی امیدی را در دل بسیاری از خانواده های داغدار روشن کرد.

اما با ورود اولین کوهنوردان به صحنه حادثه که در ارتباطی زنده شبکه دنا به صحبت با آنها نشست، اعلام کردن که در اینجا با صحنه های تاسف بار و وحشتناک روبرو هستند.

آن روز کسی معنای "تاسف بار و وحشتناک" را به درستی درک نکرد؛ اما با گذشت زمان و شروع به کار تیم های امداد در شرایط نامساعد آب و هوایی کوه دنا اولین محموله پیکرهای این جانباختگان به مرکز ستاد بحران منتقل شد که در اخبار مختلف، پیدا شدن 7 پیکر منتشر شد اما غافل از اینکه این 7 پیکر نیست بلکه بافت هایی است که در صحنه های وحشتناکی را که آن کوهنورد در شب پیدا کردن برخی اجساد گفته بود برای همه روشن کرد.

با بدتر شدن شرایط جوی برخی از گروههای امدادی دست از جستجوی اجساد برنداشتن وبرخی از این بقایای جان باختگان را به پایین کوه همچون سرو دنا منتقل کردند و گوشه از آلام خانواده های این قربانیان بی تدبیری را کاهش دادند.

این روزها همه متوجه این بودند که پیکرها کی پایین آورده می شوند!؟ چه تعداد از آنها پیدا می شود!؟ چقدر طول می کشد1؟ اما کسی به این فکر نکرد که همه این موارد توسط تیم هایی در حال انجام است که روزها و شب های خود را با عشق به پایین آوردن آلام و دردهای چشم انتظاران پایین قله در میان برف ها و در اوج سرما با شرایطی که خطر تا بیخ گوش آنها رسیده است، می گذراند.

اخیراً تصاویری از مکان عملیات این امدادگران منتشر شده است که عمق زحمت این نجات دهندگان گمنام را به معرض نمایش می گذارد. حال با گذشت نوزده روز از این حادثه هنوز گروههای جهاد با نهایت تلاش به کار خود ادامه می دهند بلکه بتوانند درد فراق این خانواده ها را ذره ای کاهش دهند.

در ویدئوی زیر گوشه از این تلاش ها و همت بلند امدادگران زاگرس نشین با صلابت برای پیدا کردن بخش های دیگری از پیکرهای جانباختگان هواپیما به قله نشسته آسمان به نمایش گذاشته می شود:

 
 

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا