11. فروردين 1397 - 17:26

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام،حجت الاسلام سیدنورالله افشار ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه راه نجات از شقاوت ابدی،رعایت تقواست،اظهار کرد: تقوا در زندگی دنیا هم آثار و ارزش زیادی دارد،امام علی (ع) عامل بیماری های جسمی را عدم تقوا می داند.

 

امام جمعه چرام،عنوان داشت: برای مثال امروزه آمار طلاق رو به فزونی رفته و این پدیده شوم اجتماعی آثار ناپایداری به جا گذاشته است،نمی خواهم ادعا کنم به آثار ریز طلاق احاطه دارم اما عامل اصلی افزایش طلاق از بین رفتن عنصر تقواست،اگر تقوا کم نشده بود و بی بند و باری در برخی افراد جامعه رو به افزایش نمی رفت،اینقدر طلاق زیاد نمی شد.

 

وی،افزود: در قدیم نواقص و مشکلات خانوادگی از امروز بیشتر بود ولی در عین حال عنصر ایمان و تقوا بسیاری از آن مشکلات را حل می کرد با اینکه راحتی زندگی بشر از حیث مادی با گذشته قابل مقایسه نیست. حجت الاسلام افشار در خطبه دوم نماز سیاسی،عبادی با بیان اینکه امسال مقام معظم رهبری نامگذاری سال را به شعاری خاص قرار دادند تا جهت گیری مسئولان اجرایی نظام به سمت این شعار باشد،گفت: در این چندسال اخیر نامگذاری ها و جهت گیری شعار سال بر اساس اقتصاد بوده است،امسال معظم له شعار حمایت از کالای ایرانی را انتخاب کردند.

 

وی،افزود: بعد از شکست دشمن در جنگ 8 ساله،اقتصاد مهمترین صحنه تقابل نظام در برابر دنیای کفر است،دشمنان به دنبال ناراضی کردن ملت ازحیث اقتصادی هستند،حمایت از کالای ایرانی در واقع حمایت از کارگر ایرانی،حمایت از اقتصاد ایرانی بوده و در واقع با عمل به این شعار موجبات عزت جمهوری اسلامی را فراهم می آوریم.

 

خطیب جمعه چرام،تصریح کرد: باید تعصب به خرید کالای ایرانی در بین ما مردم قوت بگیرد و مسئولان در این باب،سیاست گذاری های دقیق انجام دهند،خرید کالای ایرانی در ادارات دنبال شود.در زمینه واردات کالادولت محترم بداند مهمترین گام ها در حمایت از کالای ایرانی مقابله جدی با واردات بی رویه کالا است نه فقط،کالاهایی که تشابه داخلی دارند بلکه کالاهای غیرضروری هم نباید اجازه ورود داشته باشند تا امنیت اقتصادی شکل گیرد.واشتغال برای حدود ده میلیون جوان ایرانی شکل بگیرد.

 

وی با تاکید بر این مطلب که مرکز استاندارد کالا نباید به اجناس بی کیفیت داخلی اجازه تولید دهد،خاطرنشان کرد: اجناس خوب و با کیفیت ایرانی زیادی هست که به آنها اجازه تولید دهند،باید با واردکنندگانی که از طریق غیرقانونی و به طور سازمانی با رانت اجناس خارجی را وارد می کنند،مقابله جدی کرد.تا از حیث اقتصادی جزو کشورهای برتر دنیا شویم وراه نفوذ وناراضی کردن مردم توسط دشمن را ببندیم.

 

 امام جمعه چرام یکی از راهکارهای حمایت از تولید ایرانی را بازاریابی و صادرات ذکر کرد و گفت: ما با 15 کشور همسایه هستیم،با صادرات به این کشورها اقتصاد ایران را شکوفا نماییم.

 

وی،افزود: سلیقه مردم در داخل و خارج کشور برای تولید کالا باید مورد توجه قرار گیرد،وقتی کشور چین مهر و تسبیح به کشور ما صادر می کند یعنی سلیقه مصرف کننده را به درستی متوجه شده اند.

 

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا