17. فروردين 1397 - 13:38
امام جمعه چرام گفت:سیاست مذاکره با رژیم صهیونیستی که توسط بعضی گروه‌های فلسطینی دنبال می‌شود، خطای نابخشودنی و بزرگی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام،امام جمعه چرام در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر چرام با اشاره به آیه ۲۹ سوره انفال، بیان کرد: یکی از آثار تقوا روشن بینی و بصیرت است که در آیات متعددی نیز به آن اشاره و تاکید شده است.

 

 حجت الاسلام سید نورالله افشار افزود:در بزرگترین آیه قرآن در سوره بقره دعوت به تقوای الهی شده است و در اثر تقوا خداوند به ما تعلیم می‌دهد که این دو مورد اشعاری دارند که  انسان در اثر تقوا مورد موهبت افاضه تعلیم الهی قرار می گیرد.

 

وی با اشاره به کلام  رسول خدا ص بیان داشتند  با هوا و هوس های نفسانی مبارزه کنید تا حکمت در دل شما وارد شود.

 

خطیب جمعه چرام با بیان اینکه بیش از شصت سال از اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستی می‌گذرد، عنوان کرد: دشمن غدار سرائیلی در این مدت با انواع و اقسام تهدید ها ،ارعاب ها  و شکنجه ها به جنایت خویش ادامه می دهد و امروز مسئله فلسطین مسئله اول جهان اسلام شده است و گروه های فلسطینی در اثر جهاد و مبارزه توفیقات خوبی بدست آورده اند .

 

حجت الاسلام افشار افزود: دهها گروه فلسطینی در فلسطین اشغالی حضور دارند که همه این گروه ها در مبارزه با رژیم صهونیستی مورد تایید نیست و برای مثال سازمان آزادی بخش فلسطین در سال۱۹۹۳ م یعنی ۲۵ سال قبل در زمان ریاست یاسد عرفات، اسرائیل را به رسمیت شناخت .

 

خطیب جمعه چرام در ادامه گفت: در جهان عرب این تشکل که ریاست فعلی آن محمود عباس است، به خاطر سیاست  مماشات با اسرائیل، از طرف غرب و آمریکا نماینده فلسطینی‌ها شناخته می‌شود و در سازمان ملل نیز  عضویت دارد. آمریکا واسرائیل آنها را به رسمیت میشناسد.

 

حجت الاسلام افشار با بیان اینکه ایران اسلامی به علت خیانت این گروه به آرمان قدس شریف با آنها ارتباطی ندارد.ایشان گفت: اما جنبش مقاومت اسلامی حماس که بنیانگذار آن شیخ احمد یاسین بود و در حال حاضر ریاست آن به اسماعیل هنیه است، سیاست‌ خویش را در مبارزه با اسرائیل می‌داند و ایران نیز این گروه ها نماینده فسطینی‌ها می داند.

 

امام جمعه چرام اشاره اینکه اسماعیل هنیه در پی خیانت بعضی کشورها به مقام معظم رهبری نامه ای نوشتند،عنوان کرد:رهبر انقلاب در جواب این نامه وعده پیروزی دادند و در چند محور این نامه را خلاص کردند.

 

حجت الاسلام افشار افزود:رهبر انقلاب یکی از این محورها را مقاومت و مبارزه فلسطینی‌ها دانستند و آن راتنها راه نجات خواندند و سیاست جمهوری اسلامی حمایت از مظلومان فلسطینی است و این وظیفه علاوه بر دینی، انسانی نیز محسوب می شود.

 

وی افزود:سیاست مذاکره با رژیم صهیونیستی که توسط بعضی گروه‌های فلسطینی دنبال می‌شود، خطای نابخشودنی و بزرگی است.

 

 حجت الاسلام افشار گفت: کشورها و جوانان مسلمان در سایر ملت‌ها باید با مجاهدت دشمن را مجبور به عقب نشینی کنند.

 

انتهای پیام/

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس