17. فروردين 1397 - 17:06
خطیب جمعه سرفاریاب گفت:روز انرژی هسته ای روزتحقق شعار ما می توانیم است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام،حجت الاسلام سیدفرج الله پژمان ظهر امروز درخطبه های نمازجمعه سرفاریاب باتوصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت:امامت درمکتب امامیه دوازده امام شیعیان جزءاصول دین و از نظر اعتقاد در ردیف توحید،نبوت ومعاداست و به تمام وظایفی که برعهده پیامبربودقیام می کندو همه را انجام می دهد.

 

خطیب جمعه سرفاریاب باطرح این سوال که چرا امام باید از جانب خداوندمنصوب شود،اظهارکرد:چونکه امام دارای مقام رفیع عصمت و مصونیت ازگناه،خطاودارای علم وسیع است وتشخیص این امور از حیطه مردم خارج است وتنهاخدامی توانداین افرادرامعرفی کند.
 

حجت الاسلام پژمان با اشاره به هفته بهداشت سلامت و اهمیت آن،عنوان کرد:هرفرد باید به سلامتی فردی واجتماعی توجه داشته باشدوبابالابردن اگاهی عموم مردم جهان وسلامت وبهداشت موردتوجه قرارگیرد.

 

وی با اشاره به 20 فروردین روز ملی فناوری هسته ای گفت: از دانشمندان و فعالان در عرصه هسته ای تقدیر می کنیم و یاد و خاطره شهدای هسته ای را گرامی می داریم.

امام جمعه سرفاریاب  به ویژگی های شهدای هسته ای اشاره وعنوان کرد:عشق به وطن و مسولیت پذیری تلسط علمی از ویژگی های آنان بودو نمادعلم،ایمان وشجاعت خون وشهادت هستند.

وی بهره مندی از دانش هسته ای را برای کاربردهای آن در پزشکی و تامین انرژی ضروری برشمرد و عنوان کرد: با توجه به کابردهای انرژی هسته ای دربرق وپزشکی و آب راهی جز دانش و فناوری هسته ای برای تامین نیازهای بخش انرژی وجود ندارد.
 

حجت الاسلام پژمان در پایان گفت:روز انرژی  هسته ای روزتحقق شعار ما  می توانیم است.

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا