26. فروردين 1397 - 9:21

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام،امام جمعه چرام در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر چرام با بیان علت پیشرفت سریع اسلام بیان کرد:در مسیحیت هم گسترش سریع این دین  مشاهده میشود اما سرعت گسترش اسلام بی نظیر است. زیبایی قرآن و شورانگیزی وجاذبه آن بی شک عامل اول این سرعت است.

 

 

حجت اسلام سید نورالله افشار افزود: پس از عظمت و بزرگی کلام خالق، شخصیت و خلق وخوی پیامبر اسلام یکی دیگر از عوامل سرعت پیشرفت اسلام بود.

 

 

وی در ادامه خطبه اول عنوان کرد: اگر بردباری و صبوری و اخلاق نرم پیامبر اسلام نبود، مردم پراکنده میشدند و این مورد عاملی برای جذب مسلمین بود.

 

 

خطیب جمعه چرام گفت: پیامبر اسلام در اخلاق شخصی نرم و بردبار بودند اما در مسائل دینی و اسلامی قاطع برخورد می کردند.

 

 

امام جمعه چرام در خطبه دوم با اشاره به اینکه یکی از اهداف مبعث مبارزه با ظلم و طاغوت زمان پیامبر وهمه ی طاغوت های عصرهای بعد بود، گفت: پیامبر آمد تا راه های مقابله با طاغوت های زمان را در هر عصری متوجه ما کند و به ما اگاهی دهد که پیروزی با جریان حق است.

 

 

حجت الاسلام افشار افزود: امروز کسانی که درصدد تطهیر خیانت های آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند، هدف از بعثت رسول خدا را درک نکردند.

 

 

وی افزود: اسلام سنی آمریکایی با آموزه‌های نبوی فاصله دارد و هر چند نماز را زیبا تلاوت کنند و به عنوان خادم حرمین قرآن چاپ کنند، دین مبین اسلام علیه ظلم و استکبار است نه سازش با ظالمین.

 

 

امام جمعه چرام تصریح کرد: شیعه انگلیسی و اسلام آمریکایی که هر دو پیوند با استکبار دارند، برادران شیطان هستند.

 

 

وی یکی دیگر از اهداف بعثت را  تربیت انسان ها ذکر کردو گفت: انسان  عصاره ی همه مخلوقات است و با اصلاح انسان، همه امور عالم درست میشود اما اگر انسان فاسد شود، خطراتش از هر موجودی بدتر است.

 

 

حجت الاسلام افشار در ادامه اظهار کرد: تلاش همه انبیا از جمله رسول خدا(ص) تربیت انسان و حرکت بسوی صراط مستقیم وتعالیم نبی مکرم اسلام نجاتبخش انسان است.

 

 

خطیب جمعه چرام در ادامه خطبه دوم بیان کرد: تکیه بر دین زدایی و اصالت انسان و دوری از اندیشه خدامحوری و پیام انبیا الهی که بعد از رنسانس در غرب به وجود آمد، هیچ کمکی به حل مشکلات آنها نکرد و از طرفی آنها را از همدیگر دور کرده است.

 

 

وی افزود: نتیجه دوری از پیام انبیا یعنی تهذیب و تربیت انسان دو جنگ جهانی اول و دوم است که حدود نود میلیون انسان بیگناه در این جنگ ها کشته شدند .و حتی رسیدن به رفاه مادی زمانی است، که مهذب شویم ساخته شویم و به حقوق دیگران تعدی نکنیم.

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس