29. فروردين 1397 - 12:53
فرماندارشهرستان چرام از اهدا ۳۰ دستگاه آبگرمکن خورشیدی به مردم مناطق بید انجیر و بیدک بخش سرفاریاب خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام،به منظور تغییر الگوی مصرف سوخت و استفاده نکردن مردم مناطق کوهستانی از چوب درختان جنگلی و همچنین تشویق آن‌ها به حفظ طبیعت، به همت اداره منابع طبیعی شهرستان چرام، تعداد ۲۰ دستگاه آبگرمکن خورشیدی به مردم ساکن در مناطق بید انجیر اهداء و نصب شد.

 

فرماندار چرام در حاشیه بازدید و بررسی مشکلات  منطقه روستای بید انجیر سرفاریاب، گفت: تا چند روز آینده، ۱۰ دستگاه آبگرمکن خورشیدی دیگر  به مردم بیدک بخش سرفاریاب تحویل داده می‌شود.
 

هادی فتاحی اصل با بیان اینکه یکی از مشکلات مناطق محروم و جنگل نشین استفاده از سوخت فسیلی است که هم موجب نابودی طبیعت می‌شود و هم برای ساکنان این مناطق در ما‌های سرد سال دردسر آفرین است افزود: هدف از نصب این آبگرمکن‌ها، تغییر الگوی مصرف سوخت و تشویق مردم به حفظ طبیعت است.
 

هادی فتاحی اصل اضافه کرد:استفاده از انرژی‌های نو به جای سوخت فسیلی در این مناطق سخت گذر گام مهمی در حفاظت از منابع طبیعی و آسایش مردم است.
 

فرماندارشهرستان چرام بیان کرد: افزایش مشارکت پذیری مردم در حفظ و احیاء عرصه‌های جنگلی و ترویج فرهنگ استفاده بهینه از طبیعت از نتایج مهم این طرح است.
 

گفتنی است منطقه بید انجیر سرفاریاب دارای ۶ روستا، حدود ۸۰ خانوار و ۴۰۰ نفر جمعیت است که در ۵۰ کیلومتری شهر سرفاریاب واقع شده است. 

 

انتهای پیام/

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس