31. فروردين 1397 - 1:15

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام،حجت الاسلام سید نورالله افشار امام جمعه چرام ظهر امروز در خطبه های اول نماز جمعه این هفته با بیان اینکه انسان با تقوا،بصیرت و آگاهی دارد،اظهار کرد: انسان با تقوا راه حق را از باطل تشخیص می دهد،انسان اگر چهل روز خود را خالص کند و کارهایش رنگ الهی بگیرد در دنیا بصیر و حکیم  می شود.

امام جمعه چرام،عنوان داشت: علت اینکه انسان راه های معنوی را کسب نمی کند آن است که از راه الهی دور شده اند،چشمی می تواند ملکوت آسمان و زمین را ببیند که چشم حضرت ابراهیم را داشته باشد.

 

وی،افزود: مانند حضرت ابراهیم اگر انسان ولو نوجوان باشد حق را شناخت و به آن دعوت کرد،می تواند رشد معنوی داشته باشد و دید ملکوتی پیدا کند.

خطیب جمعه چرام در خطبه دوم نماز سیاسی،عبادی این هفته با اشاره به این مطلب که یکی از شگفتی های خداوند در خلقت ،آفرینش زمین است،گفت: این سیاره منظومه شمسی با سایر سیاره ها فرق دارد،چون در جو آن اکسیژن هست،چندین دهه است که زنگ خطر برای از بین رفتن زمین درآمده است.

 

وی با بیان اینکه به تعبیر قرآن،زمین آسایشگاه انسان است،ابراز کرد: گزافه نیست اگر بگوییم طبیعت توسط برخی انسان ها ترور شده است،بنابراین در مواقعی که بیرون از خانه برای تفریح می رویم،در طبیعت زباله رها نکنیم،زباله های ریخته شده دیگران را جمع کنیم.

 

حجت الاسلام افشار،تصریح کرد: نقش اداره  محیط زیست در هدایت گری و فرهنگ سازی حفظ طبیعت باید بیشتر ملموس و روشن باشد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به روز پاسدار و با تاکید بر اینکه روز پاسدار،یادآور عزم غرورآفرین حمایت از آرمان های انقلاب است،گفت: امروز این مولود مبارک،دژی مستحکم در مقابل سیاست بازان ومنافقین داخلی و قدرت طلبان خارجی است.

 

امام جمعه چرام با ذکر این فرمایش امام راحل که "اگر سپاه نبود،کشور هم نبود"،خاطرنشان کرد: مبارزه با منافقین در اوایل انقلاب،ایثارگری پاسداران در زمان جنگ تحمیلی و شروع حرکت بزرگ سازندگی بعد از جنگ بخشی از خدمات سپاه پاسداران است.

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس