29. مرداد 1397 - 19:52
جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان چرام با حضور تعدادی از مسئولین استانی و شهرستانی به ریاست فرماندارچرام تشکیل شد که حواشی جالبی بدنبال داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام،جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان چرام با حضور کارشناسان برنامه وبودجه استانداری،تعدادی از مسئولین استانی و شهرستانی به ریاست فرماندارچرام تشکیل شد که حواشی جالبی بدنبال داشت.

 

 

سعید خردمند رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چرام در این جلسه بیان کرد: مطالباتی که داشتیم و با رقمی که برای اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در نظر گرفته شده، ضد نقیض است چراکه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کد تجهیز کانون مساجد دارد و بحثی که دوسال است در جلسات شورای اداری داریم و درکمیته برنامه ریزی عنوان میکنیم و آب از آب تکان نمیخورد، فرهنگسراست.

 

وی در ادامه افزود: چرام با قدمت فرهنگی دیرینه ای که دارد چرا از داشتن یک فرهنگسرا یا سالن اجتماعات محروم است؟ جلسه امروز شبیه به مراسم ختم است که آمدیم فقط فاتحه بخوانیم.

 

این مسئول افزود:اگر در استان مصوبه منعقد شده است، برگه ای به ادارات بفرستید ونیاز به جلسه هم نبود.

 

خردمند با بیان اینکه ما به امید چانه زنی آمدیم، اظهار کرد: اگرایران اسلامی مورد تهاجم فرهنگی قرار میگیرد،آمریکا و اروپا مقصر نیست بلکه مصوباتیست که در دولت انجام میشود و ما امیدوارانه به جلسه آمدیم و با کوله باری از ناامیدی جلسه را ترک میکنیم.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چرام افزود: برای تبلیغات اسلامی هشتصد هزار تومان وبرای فرهنگ و ارشاد اسلامی شش میلیون و سیصد هزارتومان منعقد کردن که این مصوبات دین اسلام زیر پا گذاشته و باید گفت رسما اسلام تعطیل شده است و انتظار داریم در دولت تدبیر و امید تدبیری نو اندیشیده شود.

 

حجت الاسلام حسینی طلب رئیس سازمان تبلیغات چرام نیز گفت : مبلغ هشتصد هزارتومان برای تبلیغات اسلامی توهینی به اسلام و لباس روحانیت است که ترجیح میدهم جلسه را ترک کنم تا فکری برای این اعتبار شود.

 

وی افزود:مسئولان محترم که این اعتبار ناچیز را برای اداره تبلیغات اسلامی در نظر گرفته اند و تمام اعتبارات در مرکز استان تخصیص داده شده ،چگونه حساب کرده اند که تبلیغات اسلامی چرام از اعتبارات عمرانی هشتصد هزار تومان سهم دارد؟آیا با تورمی که از سال گذشته تا حالا وجود داشته این مبلغ ناچیز میتواند جواب گوی تعمیرات و خرید تجهیزات باشد ؟

 

حسینی طلب در ادامه عنوان کرد:یک قلم از تجهیزات سالن تبلیغات اسلامی کولر است که پنج برابر این اعتبار باید هزینه خرید کولر شود چه برسد به بقیه موارد.

رئیس سازمان تبلیغات چرام افزود:حدود هشت خانه عالم در شهرستان چرام هست که اگر وسایلی نیاز داشته باشند قدرت تعمیر راهم با این بودجه اندک ندارد و نیاز است مسئولین محترم توجه بیشتری در حوزه تبلیغات اسلامی داشته باشند تا در جامعه ای که به نام اسلام پایه گذاری شده است، حداقل خدمتی به اسلام و دین اسلام شود.

 

انتهای پیام/

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس