11. آبان 1397 - 10:18
مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تاثیر گذاری زبان شعر در جامعه گفت: برگزاری سوگواره های شعری در شرایط فعلی علاوه بر تاثیرگذاری معنوی در جامعه یک مزیت محسوب می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چرام،محمدمهدی احمدی عصر دیروز در آیین اختتامیه چهارمین سوگواری منطقه‌ای مشک تشنه در شهرستان چرام اظهار کرد: امروز زبان هنر از زبان خطابه تأثیرگذاری بیشتری دارد و یک حرکت خوب در حوزه هنر محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سوگواره‌های شعری اهل بیت محبوب مردم هستند افزود: این سوگواره‌ها ارتباط عاطفی خوبی بین مخاطب و ترویج این فرهنگ برقرار می‌کند.

احمدی شعرهای منتخب سوگواره مشک تشنه را بسیار عالمانه دانست و تصریح کرد: با زبان شعر می‌توان بسیاری از واقعیت‌ها را به جامعه منتقل کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد نیز اظهار کرد: یکی از سیاست‌های وزارت ارشاد توزیع عادلانه منابع است.

رضا دهبانی پور تصریح کرد: در این راستا برنامه‌های مختلفی در حوزه فرهنگ و هنر در محرومترین نقاط مختلف استان به تناوب برگزار می‌شود.

وی سوگواره "مشک تشنه" را یکی از سوگوارهای مهم شعری دانست و گفت: این سوگواره با حضور شاعرانی از استانهای کهگیلویه وبویراحمد، فارس، خوزستان، بوشهر و چهار محال وبختیاری برگزار شد.

دهبانی پور تصریح کرد: در این سوگواره ۷۴۳ اثر از ۳۷۰ شاعر به دبیرخانه ارسال شد.

وی افزود: از این تعداد ۹ اثر برگزیده در حوزه شعر کلاسیک، سپید و گویشی به عنوان برگزیده انتخاب شدند.

 

محسن زارعی

انتهای پیام/

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس