18. آبان 1397 - 23:03
اعتراضات شدید مردم سرفاریاب در شبکه های اجتماعی نسبت به وضعیت نابسامان خیابانها و معابر عمومی شهر سرفاریاب که بعد از حفاری های پیمانکار آب و فاضلاب برای خط لوله تصفیه خانه فاضلاب و خط لوله آب شرب این شهر به ویژه در سطح خیابان اصلی به وجود آمده است ضمن ابراز گلایه از روند موجود از مسئولین خواستار رفع این بحران شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چرام, اعتراضات شدید مردم سرفاریاب در شبکه های اجتماعی نسبت به وضعیت نابسامان خیابانها و معابر عمومی  شهر سرفاریاب که بعد از حفاری های پیمانکار آب و فاضلاب برای خط لوله تصفیه خانه فاضلاب  و  خط لوله آب شرب این شهر به ویژه در سطح خیابان اصلی  به وجود آمده است ضمن ابراز گلایه از روند موجود از مسئولین خواستار رفع این بحران شدند.

 

مدت چند ماه است که خیابان اصلی سرفاریاب جهت لوله گذاری فاضلاب در شهر، کنده کاریهایی در آنها شده و کانال هایی دربعضی ازجاها به ارتفاع حدود سه متر درست شده است.

 

این درحالیست که باتوجه به اینکه طول مسیر کوتاه بوده و همچنین قبل از ماه محرم قرار بود پروژه تکمیل شود اما به حال خود رها شده و با بارش رحمت الهی مشکلات شهروندان دوچندان می شود.

رئیس آب وفاضلاب سرفاریاب با اعلام نارضایتی مردم بیان کرد: مکاتبات لازم انجام گرفته وما از روند ناراضی هستیم ومشکلات را می بینیم .

 

 از طرفی شهردارسرفاریاب دراین خصوص گفت:از زمان آغاز پروژه تا بعداز اولین بارش، مکاتبات وتماس های لازم انجام گرفت اما نتیجه ای نگرفتیم و همچنین هر روز مردم مراجعه می کنند و در جواب این مشکل می توانم بگویم مکاتبات تا کنون نتیجه ای نداشته است.

با توجه به تحلیل خبرنگار این پایگاه اطلاع رسانی باید عنوان کرد که آب شرب و سالم در منطقه گردشپذیر سرفاریاب لازم بوده و یکی از اولویت های بسیار مهم در این منطقه تلقی میشود.

 

همچنین میتوان گفت که باتوجه به اینکه مکاتبات اداری جواب نداده،مسئولان ذیربط نیز دیگر توانایی حل ذچنین مشکلی را ندارند.

 

 

یکی دیگر از پروژه های مهم که میتواند یکی از مشکلات مهم شهروندان سرفاریاب را برطرف کند،پروژه تصفیه خانه آب سرفاریاب است.

Image result for ‫تصفیه خانه سرفاریاب‬‎

این پروژه که درحال حاضر برای سرفاریابی ها حیاتی هست،هنوز به اتمام نرسیده ومردم نیز منتظر تکمیل چنین پروژه ای هستند.

 

رجب پور در خردادماه سال جاری با اشاره به سلامت کامل آب روستاهای استان، گفت: تنها در دوماهه ابتدایی سال ۹۷ قریب در ۹۵ مورد بازدید از تاسیسات آبرسانی روستایی، بیش از ۱۳۰ مورد آزمایش میکروبی و شیمیایی انجام شده است.

 

معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی استان به برخی گلایه مندی ها در خصوص آب سرفاریاب هم اینطور تصریح کرد: کدر شدن آب و افت ظاهری کیفیت آب در سرفاریاب همواره دغدغه جدی مردم و مسئولان بود و در همین رابطه پروژه عظیم تصفیه خانه سرفاریاب با اعتباری حدود ۴۰ میلیارد ریال از سال ۹۶ شروع به کار کرد.

 

رجب پور گفت: با تامین تجهیزات اختصاصی این تصفیه خانه و بهره برداری از این پروژه، مشکلات شهر سرفاریاب و روستاهای این منطقه مرتفع می شود.

 

همچنین نماینده چهار شهرستان کهگیلویه، بهمئی،لنده و چرام در مجلس شورای اسلامی در دیدار مردمی و بازدید از طرح ساخت تصفیه خانه آب شرب شهر سرفاریاب گفت: با توجه به ضرورت تامین آب شرب سالم برای شهروندان سرفاریاب تجهیزات لازم برای این طرح تامین شده است و قرار شد این تصفیه خانه سوم خرداد ماه امسال به یمن سالروز آزادی خرمشهر افتتاح شود.

Image result for ‫تصفیه خانه سرفاریاب‬‎

از طرفی سیدفرج الله پژمان امام جمعه سرفاریاب عنوان کرد:با بارش رحمت الهی بازهم آب شرب سرفاریاب گل آلوده شده ومدت یک هفته هست که آب شرب وحتی برای وضوندارند.

 

وی گفت :مسئولین درصدورفیش های آب تجدیدنظرکنندوجهت افتتاح تصفیه خانه سریعتراقدام شودچراکه مردم بامشکلات بسیارزیادی روبه روهستند.

 

در پایان از مسئولان استانی و در مرتبه بالاتر کشوری،خواستاریم تا دو پروژه مهم منطقه سرفاریاب که در بارندگی و برای ادامه حیات ان ها ضروری هست،برطرف کنند.

 

این پایگاه اطلاع رسانی چنین مطلبی را رد یا تایید نمی کند و باتوجه به تحقیقات خبرنگار ما صورت گرفته است.

 

انتهای پیام/

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس