11. آذر 1397 - 19:19
طی ماه های اخیر اخباری مبنی بر انتقال اداره اوقاف چرام به شهرستان کهگیلویه به گوش می‌رسید اما هیچکسی باور نمی کرد تا اینکه رنگ واقعیت گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چرام,طی ماه های اخیر اخباری مبنی بر انتقال اداره اوقاف چرام به شهرستان کهگیلویه به گوش می‌رسید اما هیچکسی باور نمی کرد تا اینکه رنگ واقعیت گرفت.

 

برخی افراد رسانه ای و سیاسی شهرستان چرام چنین خبری را میان خود منتشر می کردند اما مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد آب پاکی را بر روی دست همه ی شهروندان چرامی ریخت.

 

 حجت‌الاسلام سیدنورالله جنتی‌پور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این خصوص گفت: این نمایندگی توان پرداخت اجاره مکان با وجود رایزنی با فرماندار و دیگر دستگاه‌های اجرایی شهرستان چرام را نداشته و به اوقاف کهگیلویه که در ۱۵ کیلومتری این شهرستان قرار دارد، انتقال داده‌ایم.

 

حال چنین ماجرای عجیبی به همین جان ختم نمی شود  و  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کهگیلویه عنوان کرده است که بیش از ۳۰ سال است که اداره اوقاف کهگیلویه نیز استیجاری است و شاید بتوان گفت این مکان، ظرفیت فعالیت دو اداره را ندارد.

 

با این شرایط چنین اداره ای نه در چرام و نه در کهگیلویه نمیتواند روند خود را جلو ببرد و مردم شهرستان چرام هم خواستار حل چنین موردی هستند.

 

شهرستان چرام که جاذبه‌های سیاحتی و زیارتی متعددی از جمله بقاع امامزادگان علی(ع) و حمزه(ع) و همچنین بقعه مقدس خواهر امام رضا(ع) را دارد، استقلال اداره اوقاف نویدی برای ساماندهی و بهسازی بقاع امامزادگان و توسعه خدمات رفاهی و مذهبی بود اما اکنون چنین شهرستانی اداره اوقاف ندارد.

 

حال همه ی مخاطبان و شهروندان شهرستان چرام در انتظار پاسخ و پیگیری مسئولان امر در راس فرماندار چرام هستند تا بفکر چاره‌ای اساسی برای رفع این مشکل باشند.

 

انتهای پیام/ن.ط

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس