26. دى 1397 - 11:39
تصفیه خانه آب شرب شهر سرفاریاب یکی از مطالبات مهم شهروندان و همچنین مهمترین موردی است که روزانه اهالی سرفاریاب به آن نیاز دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چرام ،به نقل از  صبح زاگرس ،تصفیه خانه آب شرب شهر سرفاریاب یکی از مطالبات مهم شهروندان و همچنین مهمترین موردی است که روزانه سرفاریابی ها به آن نیاز دارند.

 

در ششم فروردین ۱۳۹۷ نماینده چهار شهرستان کهگیلویه، بهمئی،لنده و چرام در مجلس شورای اسلامی در دیدار مردمی و بازدید از طرح ساخت تصفیه خانه آب شرب شهر سرفاریاب گفت: با توجه به ضرورت تامین آب شرب سالم برای شهروندان سرفاریاب تجهیزات لازم برای این طرح تامین شده است و قرار شد این تصفیه خانه سوم خرداد ماه امسال به یمن سالروز آزادی خرمشهر افتتاح شود.

نتیجه تصویری برای تصفیه خانه سرفاریاب

عدل هاشمی پور رفع مشکلات مناطق مختلف استان را وظیفه دولت دانست و گفت: وظیفه نماینده مجلس شورای اسلامی قانونگذاری است.

 

در تیرماه همین سال نیزهاشمی پور در این تذکر به مشکلات آب شرب شهرهای سرفاریاب و دیشموک اشاره کرد و گفت: آب آشامیدنی مردم فهیم و ولایتمدار شهرهای سرفاریاب و دیشموک از جهت کمی و کیفی مشکل دارد.

 

نائب رئیس کمیسیون انرژی در این تذکر از وزیر نیرو درخواست کرد مطالعات، طراحی و عملیات اجرایی پروژه آبرسانی به شهر دیشموک از رودخانه گندمکار سرعت داده شود.

 

وی در خصوص حل مشکل آب شرب سرفاریاب تأکید کرد : تصفیه خانه آب شرب شهر سرفاریاب هرچه سریعتر تکمیل و به بهره برداری برسد اما پس از حدود 9ماه از این وعده در انتظار آب شرب برای آشامیدن هستند.

نتیجه تصویری برای تصفیه خانه سرفاریاب

 

در هشتم تیرماه سال جاری نیز رجب پور معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی استان به برخی گلایه مندی ها در خصوص آب سرفاریاب هم اینطور تصریح کرد: کدر شدن آب و افت ظاهری کیفیت آب در سرفاریاب همواره دغدغه جدی مردم و مسئولان بود و در همین رابطه پروژه عظیم تصفیه خانه سرفاریاب با اعتباری حدود ۴۰ میلیارد ریال از سال ۹۶ شروع به کار کرد.

 

اما ماجرا به همین جا ختم نمیشود و امام جمعه سرفاریاب در خطبه های نمازجمعه روز21دیماه به کندی همین مورد اشاره کرد و گفت:مطالبه مهم مردم سرفاریاب از مسئولان در خصوص تصفیه خانه تسریع در روند کار و افتتاح ان در دهه فجر است ولی با این روند وعده افتتاح دهه فجر در هاله ای از ابهام قراردارد.

نتیجه تصویری برای تصفیه خانه سرفاریاب

حجت الاسلام پژمان افزود:کار تصفیه خانم تمام هست کارهای اصلی  انجام گرفته اماسهل انگاریهای صورت می گیرد نکندافتتاح برای وعده و زمان دیگرباشد .

 

 با مطالعه ساده میتوان پی برد که این پروژه روند کندی دارد و قرار بود در خردادماه سال جاری افتتاح شود که این مورد محقق نشد اما همه ی مردم سرفاریاب از مسئولان استانی و شهرستانی در راس فرماندار چرام خواستارند که هرچه سریعتر چنین موردی را سامان داده و حل کنند.

 

اکنون نیز بخشدار سرفاریاب تمام تلاش خود را می کند تا این پروژه در دهه فجر افتتاح گردد که امیدواریم چنین موردی محقق شود.

 

انتهای پیام/

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس