27. دى 1397 - 13:16
سردار شهید عبد محمد آتش پنجه و شهید شعبان شاهینی در روز27 دیماه 1365هنگامي که با دژخيمان بعثي در شلمچه در حال نبرد از قفس جسم رهيد و به درجه رفيع شهادت نايل امد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چرام،سردار شهید عبد محمد آتش پنجه و شهید شعبان شاهینی  در روز27 دیماه 1365هنگامي که با دژخيمان بعثي در شلمچه در حال نبرد از قفس جسم رهيد و به درجه رفيع شهادت نايل امد.

 

 

زندگي نامه عبد محمد آتش پنجه:

در سال 1342 در خانوادهاي محروم و متدين  چشم به جهان گشود .در سال 1358 وارد دبيرستان شد و در سال 1365 مدرک ديپلم را اخذ نمود و وارد دانشسراي تربيت  تربيت معلم شهيد رجايي دهدشت شد.شهيد با تشکيل خانواده باز به جبهه روي آورد و در روز27دیماه1365 هنگامي که با دژخيمان بعثي در شلمچه در حال نبرد از قفس جسم رهيد و به درجه رفيع شهادت نايل امد.


پيام شهيد:

ممکن است وقتي شم اين نامه را مي خوانيد من در ميان شما نباشم و از حالت مادي خارج شده باشم.چون براي مسلمانان مرگي وجود ندارد و اينن حال تحولي بيش نيست.اميدوارم بيتابي نکنيد که اين عمل از اجر شما مي کاهد.

************

زندگي نامه شهيد شعبان شاهيني :

شهيد به سال 1342 در شهر  چرام ديده به جهان گشود و تا دوره دبيرستان تحصيل کرد و با شروع جنگ تحميلي در سال 1360 به آموزش اعزام و  در عمليات فتح المبين شرکت کرد.در سال 1361 موفق به اخذ ديپلم گرديد و در ازمون تربيت معلم قبول شد و همچنین وي در عمليات کربلاي 5 شرکت کرد.در آخرين  مرحله اعزام به جبهه  با بستگان خود وداع نمود و حلاليت طلبيد  و سرانجام در تاريخ 27دیماه1365 در شلمچه به درجه رفيع شهادت نايل آمد.

وصيت‌ نامه   :

بسم الله الرحمن الرحيم 
الذين قالولاخوانهم و قعدوا لو طاعونا ماقتلوا قل فادروا عن انفسكم الموت ان كنتم صادقين 
آن كسانى كه در جنگ با سپاه اسلام همراهى نكرده گفتند .اگر خويشان و برادران ما نيز سخن ما راشنيده به جنگ «احد» نرفته بودند كشته نمى شدند اى پيغمبر به چنين مردم منافق بگو پيش شما كه براى حفظ حيات ديگران چاره نتوانيد كرد مرگ را از جان خود دور كنيد اگر راست مى گوئيد .(آل عمران 168)

حال كه براى هفتمين بار كوله بار پراز گناه را بر دوش گرفته و راهى دانشگاه علم و اخلاق و فضيلت كه همانا دانشگاه امام حسين (ع) است مى شوم تا آنكه بتوانم با برداشتن قدوم ناچيز و قاصر خود ياورى باشم براى دليران جبهه هاى توحيد و هم بتوانم قسمتى از خطاهايم را جبران كنم .

امام همه بايد بدانند كه من آگاهانه و عاشقانه و با انتخاب خود در اين راه قدم گذاشتم و از آن زمانى كه من اين راه را در زندگى‌خود انتخاب نمودم زندگيم روز به روز موفقتر و پر بارتر مى شد لذا چنانچه در اين راه به سعادت رسيدم هيچ كس مسئول مرگ و شهادت من نيست من اين جهان را براى خود زندانى احساس مى نمودم كه با هيچ كس نمى توانستم ملاقات نمايم لذا تصميم گرفتم كه راهى براى آزاد شدن از اين زندان بى ارزش و پوچ دنيوى بيابم .

بله انقلاب اسلامى موجب شد تا من از زندگى مادى و پست و زود گذردنيوى دست بشويم و با ديدگاه توحيدى به جهان بنگرم و شهادت را تولدى ديگر در جهت جاودانگى انسان بدانم .حدا را شكر و سپاس مى گويم كه اين نعمت عظيم ، امام خمينى را براى ما فرستاد تا ما را از تاريكيها نجات دهد و راه روشنائى و حقيقت را به مانشان داد و با اين روشنائى ما را روانه ميدان نمود .
ميروم تا از بهترين سرمايه خود كه جانم مى باشد بگذرم و آنرا  فداى دين اسلام و قرآن نمايم تا به آن عده از مردمى كه هنوز در خواب غفلت به سر مى‌برند گوشزد كنم كه امروز روزى است كه حجت خدا بر شما تمام شده و هيچگونه عذر و بهانه اى نداريد ، اگر كوتاهى كنيد به روسياهى و لعن ابدى گرفتا رخواهيد شد .

وپدر ، برادران و خواهران : ميدانم كه براى‌من آرزوهايى در پيش داشتيد ولى من نيز خود آرزوئى داشتم كه همانا شهادت در راه خداوند بوده همكاران سعى كنيد در سنگر مدرسه نونهالان را خوب تربيت و پرورش دهيد زيرا اينها آينده سازان مملكت هستند .اينهايند كه مى خواهند.

از خون شهدا و اسلام پاسدارى نمايند پس قدر وظيفه خود را بدانيد كه وظيفه شماها سنگين تر از تمام قشرهاى جامعه است
خدايا خدايا تا انقلاب مهدى خمينى را نگهدار .
شعبان شاهینی

انتهای پیام/
 

 

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس