24. اسفند 1397 - 18:36
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام، خطیب جمعه چرام گفت:در روایات از این ماه با اوصافى معنوى همچون ماه «شهرُ الاستغفار» (آمرزش‏خواهى)؛ «رَجَبُ الفَرد» (ماه تك) به‏دلیل تنها واقع شدن و جدا شدن آن از سایر ماه‏هاى حرام؛ «رَجَبُ الاَصَبّ» (سرشار) به‏دلیل نزول سرشار رحمت الهى (چنان‏كه ازحضرت پیامبر(ص) نقل شده كه فرمودند: «رجب را اصب گویند؛ زیرا كه رحمت خداوند در این ماه بسیار بر امت من ریخته مى‏شود پس بسیار بگویید استغفروا الله و اسئله التوبه»)؛ «شهرُ امیرِالمؤمنین»، «ریسمان الهى و اَصَمْ» یعنى برخوردار از فضیلت‏هاى بسیار.

اعمال عبادى همچون روزه و دعا و نیایش و اعتكاف در این ماه از فضیلت بیشترى نسبت ماه‏هاى دیگر برخوردار است.

 

حجت الاسلام افشار در ادامه گفت:مراکز علمی ودانشگاهی در هر شهری کمک به توسعه فرهنگی آن شهر است.یکی از مراکز دانشگاهی مهم واثر گذار در شهر چرام دانشگاه پیام نور بود. مرکزی که صدها نفر از دانشجویان دختر وپسر این شهرستان مشغول کسب علم و دانش هستند.مرکز علمی که زمزمه تعطیلی آن بگوش میرسد.

 

وی با بیان اینکه اگر این مرکز علمی به شهرهای همجوار منتقل شود چند اشکال دارد،گفت:جمع کردن یک مرکز علمی در مرکز یک شهرستان بهیچ عنوان بصلاح نیست وبنوعی بی توجهی به مردم ودانشجویان مومن وانقلابی چرام است

 

وی افزود:انشجویان پیام نور به این علت باید برای ادامه تحصیل به شهرهای اطراف مراجعه کنند که متحمل هزینه های بیشتر برای این عزیزان وخانوادهای محترم آنها خواهد شد.

 

خطیب جمعه چرام در ادامه اظهار کرد:مراجعه دانشجویان این شهرستان به شهرهای اطراف با خطرات تصادفات جاده ای قابل توجییه نیست.

 

وی عنوان کرد:توقع از فرماندار محترم است؛ مکانی مستقل مثل یکی از مدارس اموزش وپرورش یا زمینی از طرف مسکن شهرسازی را به دانشگاه پیام نور محول کنند تا مشکل مکان وبهانه های مسولین استانی پیام نور برای جمع کردن این دانشگاه رفع گردد.

 

امام جمعه چرام در ادامه گفت:در صورت تعطیل شدن دانشگاه پیام نور ناگفته هایی از سهل انگاری ها ، کارشکنی ها وبی توجهی مسولین مورد نظر ومربوطه با مردم در میان خواهم گذاشت.

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس