9. فروردين 1398 - 20:39

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی چرام،حجت الاسلام سید نورالله افشار امام جمعه شهر چرام در خطبه اول نمازجمعه چرام با اشاره به تفسیر آیه ۱۹ حشر گفت: خدا فراموشی، منتهی به خود فراموشی می‌گردد منظور از اینکه خدا انسان را فراموش میکند یعنی سایه لطف واحسانش را از انسان بر میدارد.

 

وی افزود: گام اول سقوط، از خود انسان است، خودفراموشى كيفر الهى است. وباعث میشود انسان از خدا دور شود.

 

خطیب جمعه چرام در خطبه دوم بیان کرد: برخى از مهم‏ترین تحولات سال ۹۷ در عرصه داخلى، منطقه‏اى و جهانى كه به‏نوعى گویاى پیروزى‏ها و مقاومت ملت ایران است.

 

وی افزود:افتتاح ستاره خلیج فارس، بزرگترین پالایشگاه میعانات گازى جهان‏ به همت قرارگاه خاتم الانبیای سپاه پاسداران بود.

 

امام جمعه چرام با ذکذ برنامه های دشمن گفت:یكى از برنامه‏هاى دشمن براى شكست جمهورى اسلامى و از بین بردن استقلال ملت ایران، طرح تابستان داغ بود كه دولتمردان آمریكایى به جد آن‏را دنبال مى‏كردند و رسانه‏هاى مزدور و دنباله‏روهاى داخلى آن‏ها و نفوذى‏هاى دشمن به‏دنبال داغ كردن تابستان براى براندازى نظام اسلامى بودند. دشمن در این موضوع ناکام ماند.

 

وی افزود:اربعین ۱۳۹۷ هم مانند سال‏هاى گذشته عرصه حضور مردم بزرگ ایران در این حركت جهانى بود. در حالى كه مردم ایران با وجود مسائل و مشكلات اقتصادى براى حضور در این سفر به سختى افتادند اما حضور مردم حسینی کم نظیر بود.
جشن چهل سالگى انقلاب در حالى برگزار شد كه دشمنان دل‏شان نمى‏خواست انقلاب اسلامى چهل سالگیش را ببیند. جشن چهل سالگى انقلاب نسبت به سال های گذشته باشكوه‏تر بود واستقبال در سراسر کشور بیشتر بود.

 

این مسئول عنوان کرد:اقتدار موشكى ایران در حالى كه غرب توقف فعالیت‏هاى موشكى ایران را مطرح میکند.

 

حجت الاسلام افشار افزود:سپاه پاسداران انقلاب اسلامى در اوایل مهر ماه در پاسخ به حادثه تروریستى اهواز در آخر شهریور ۱۳۹۷، مقر تروریست‏ها و سران گروهك‏هاى تكفیرى را در بوكمال در شرق فرات هدف حمله موشك‏هاى بالستیك قرار داد و سپس حملات دیگرى نیز به این مناطق با استفاده از پهپادهاى نظامى سپاه انجام دبوبود.

 

وی در ادامه افزود:دستور خروج نیروهاى آمریكا از سوریه یکی دیگر از موفقیت های جمهوری اسلامی بود با گذشت مدت اندكى از اصابت موشك‏هاى دوربرد جمهورى اسلامى ایران به مقر داعش در سوریه كه در نزدیكى مقر نیروهاى آمریكایى قرار داشت، رئیس جمهور آمریكا را وادار ساخت تا به رغم مخالفت كنگره و تعداد زیادى از مشاوران، یك طرفه دستور خروج نیروهاى آمریكایى از سوریه را صادر کند.

 

حجت الاسلام افشار در ادامه گفت: آقای ترامپ گفته در این شرایط تنها راه ما برگشت به خانه است و نباید اجازه بدهیم آبروى‏مان بیش از این برود.

 

وی افزود:اینها بخش کوچکی از موفقیت های ایران اسلامی بود تا دشمنان بدانند سال ۹۷، سال موفقیت جمهوری اسلامی در عرصه ی منطقه ث بین الملل بود.

 

خطیب جمعه چرام در ادامه اظهار کرد:اگر بخواهیم موفقیت ها را بشماریم مثنوی هفتاد من کاغذ شود.

امام جمعه چرام در خطبه دوم با اشاره به وضعیت تورم وفشارهای اقتصادی بر مردم گفت ‌: رفع مشکلات اقتصادی مردم از وظایف حکومت اسلامی است.

 

وی افزود:در ابتدای دهه ی پنجم انقلاب اسلامی ، موج گرانی های کم سابقه طبیعی بنظر نمیرسد. مردم حقیقتا در فشارند.تورم وگرانی باعث ناهنجاری های اجتماعی میگردد.

 

امام جمعه چرام در ادامه گفت:ناهنجاری‌هایی مانند سرقت، خشونت‌های اجتماعی، نزاع، طلاق و آلودگی به مواد مخدر از مسائلی است که می‌تواند ریشه در مشکلات اقتصادی داشته باشد.

 

وی افزود:مردم زیر این فشار اقتصادی له شده اند و باید مسئولان فکری به حال فشار اقتصادی و گرانی بر مردم کنند. هزاران شهید تقدیم این انقلاب کردیم آن وقت امروزه در مدیریت اقتصادی ضعف داریم، مدیران و مسئولان چه کاری انجام داده اند، باید به داد مردم برسند. متاسفانه اقدام اثرگزاری نمیبینیم.

 

این مسئول افزود:مسولان وتیم اقتصادی دولت در باب وضعیت معیشت سکوت کرده اند.آقایان مسول چرا برای کنترل قیمت‌ها اقدامی نمی‌کنید، گرانی کمر مردم را شکسته است.

 

وی در ادامه افزود:آقایان مسول برنامه ی شما برای کنترل تورم ، بهبود وضعیت معیشت وکنترل بازار در استان کهگیلویه وبویراحمد چیست؟

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس