30. فروردين 1398 - 15:07
حجت الاسلام افشار افزود: امروزه جنگ نرم و نبرد اطلاعاتی یکی از ارکان اصلی قدرت هر کشوری محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چرام،امام جمعه چرام در خطبه های این هفته شهر چرام گفت:میلاد امام عصر (عج) بر خلاف میلاد همه اهل بیت وسایر اعیاد نگاه وتوجه به آینده است .

 

حجت الاسلام افشار افزود:آینده ای که روشن است و همه ی اولیای الهی منتظر بسط عدل وداد توسط امام زمان عج بوده اند.ضمن تشکر از برگزار کنندگان جشن بزرگ شب نیمه شعبان  برنامه ی رسمی شهر همین برنامه است واعضای  دفتر و ستاد نماز جمعه از این حرکت خوب مردمی حمایت میکنند وهمه باید به رونق این برنامه کمک کنند.

 

وی در ادامه اظهار کرد:  اختلاف ها در مثل چنین برنامه هایی  مطرح کردن خویش  و پیروی از هوای نفس است یا عدم دوراندیشی است و همه باید زیر پرچم اهل بیت (ع) در مقابل دشمنانی مثل آمریکا ،رژیم صهونیستی و وهابیت متحد باشند.

 

وی با بیان اینکه نیمه شعبان مصادف است با روز سربازان گمنام امام عصر (عج).گفت:عزیزانی که بخش مهمی از امنیت ما را تامین میکنند و با قدرتمندی پنجه در پنجه سازمان های اطلاعاتی دنیا آویخته اند و موفق بوده اند.

 

حجت الاسلام افشار افزود: امروزه جنگ نرم و نبرد اطلاعاتی یکی از ارکان اصلی قدرت هر کشوری محسوب می‌شود.دولت‌ها و حتی بازیگران غیردولتی برای مرزنَوَردی اقدام به انجام عملیات‌های اطلاعاتی می‌کنند
وکشوری در این زمینه موفق است که دست برتر اطلاعاتی را داشته باشد. 
 

 

امام جمعه چرام در ادامه بیان کرد:ما با شرایطی  مواجه هستیم که مستقیما سرویس های اطلاعاتی  موساد وسیا با تمام توان وارد عمل شده و تیم های تروریستی را ساماندهی می کند تا حمایت آمریکای جنایتکار و سرویس جریان های مختلف ضد انقلابی را به هم نزدیک می کنند و سعی در همگرایی و هم افزایی آن ها دارند و در سطح دنیا در یکی دو سال اخیر بیش از ۶۰  همایش و نشست و هم اندیشی بین جریان های مختلف قومی، ضد انقلابی برگزار شده برای اینکه چگونه ضعف مبارزه خود را با جمهوری اسلامی یکی کنند.

 

وی افزود:دستگاه  اطلاعاتی ایران اسلامی موفق شده از هر ۱۰۰ اقدام تروریستی بیش از ۹۷ درصد اقدام دشمن را خنثی کند و فقط  تعداد معدودی را موفق بوده اند . یکی از شاهکارهای  کار اطلاعاتی وزارت اطلاعات ایران  دستگیری عبدالمالک ریگی بود کسی که از طرف سرویس های جاسوسی دشمن حمایت میشد و در واقع دستگیری ایشان شکست دشمن بود .یکی دیگر از اموری که سال گذشته در منطقه رژیم صهیونیستی اتفاق افتاد دستگیری 
گونن سِگِو از وزرای سابق کابینه اسرائیل که به اتهام جاسوسی برای ایران بازداشت شده  او از مخالفان موجودیت این رژیم است و بازداشت وی موجی از ترس و نگرانی را در موساد و سرویس‌های اطلاعاتی کشور‌های غربی درباره تلاش ایران برای جذب مسئولان بلند پایه غربی ایجاد کرده است.

 

خطیب جمعه چرام در ادامه گفت:از تلاش های سربازان گمنام امام زمان در بحث امنیت تقدیر وتشکر میشود وخداوند به این عزیزان جزای خیر دهد.

 

وی افزود:مایك پمپئو طى سخنانى، اخیرا به‏صراحت اعلام كرد كه سیاست اصلى واشنگتن تغییر نظام و تغییر ماهیت حكومت در ایران است. این سخنان پمپئو به‏خوبى ماهیت آمریكایى‏ها براى مقابله با ایران را نشان مى‏دهد. در راستاى این سخنان چند نكته نهفته است.

 

امام جمعه چرام با اشاره به این نکات گفت:سیاست آمریكا از ابتداى انقلاب اسلامى تغییر نظام در ایران بوده است و صرفا در طول سالیان گذشته از نظر تاكتیكى تفاوت‏هایى بین روساى جمهور آمریكا بوده است.

 

وی افزود:    سخنان پمپئو در راستاى هماهنگى بین آمریكا و اسراییل براى پیاده‏سازى راهبردهاى واشنگتن در ایران است. بدین گونه كه ایجاد كمیته مقابله با ایران و كارگروه اقدام مشترك در راستاى همین اصول و راهبرد است.

 

حجت الاسلام افشار در ادامه اظهار کرد:    از سخنان پمپئو باید به این مورد استناد كرد كه كسانى‏كه به‏دنبال بزك كردن آمریكا بودند، امروزه باید به این موضوع پى ببرند كه آمریكا تنها به تغییر ماهیت ایران فكر مى‏كند. همین استراتژى را نیز دنبال كرده و دنبال خواهد كرد.

 

وی افزود:    این سخنان نشان از شكست سیاست‏هاى آمریكا در برابر ایران دارد و اتخاذ مواضعى این چنینى، بیشتر ناشى از شكست آمریکا است.

 

انتهای پیام/

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس