6. ارديبهشت 1398 - 18:53
ستوان دوم حميد برفي در تاريخ ششم آذرماه 1352به دنيا آمد و دوران ابتدايي و راهنمايي را در روستايي در نقاره خانه به پايان رساند و سرنجام 6اردیبهشت1389به درجه رفیع شهادت رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام،ستوان دوم حميد برفي در تاريخ ششم آذرماه 1352به دنيا آمد و دوران ابتدايي و راهنمايي را در روستايي در نقاره خانه به پايان رساند و سرنجام 6اردیبهشت1389به درجه رفیع شهادت رسید.

 

ستوان دوم حميد برفي در تاريخ ششم آذرماه 1352به دنيا آمد و دوران ابتدايي و راهنمايي را در روستايي در نقاره خانه به پايان رساند.

شهید دوره ي راهنمايي را در شهر چيتاب گذراند و روزي آمد و گفت پدر براي امتحانات بايد به ياسوج بروم. بعداً يكي از همكلاسي هايش برايم تعريف كرد كه حميد رفته ثبت نام كند در نيروي انتظامي. من به او گفتم پسرم تو را به خدا به هر زحمتي باشد كار مي كنم و خرجي شما را فراهم مي نمايم ولي درس بخوانيد. گفت پدر ما 5 برادريم و هزينه هايمان زياد است بايد حتماً شغلي دست و پا كنيم تا كمك كار شما باشيم. وقتي اصرار او را ديدم گفتم تو را به خدا و امام زمان مي سپارم. رفت و با اشرار درگير شد و شهيد شد. شهيد در سال 1382 در زاهدان در درگيري با اشرار شهيد شد. شهيد بسيار مهربان بود و خيلي حجب و حيا داشت ما راضي هستيم به رضاي خدا. من فلجم و مريض هستم و احتياج به كمك دارم.

زمانيكه خبر مجروحيت او را به ما دادند گفتم همه چيز دست خداست. گفتند از ما و مسؤلين چه درخواستي داريد گفتم هيچي نمي خواهم من فرزندم را در راه خدا داده ام يك فرزند پسر داشتم خدا او را داد و خدا خودش هم او را گرفت.( چون پدر شهيد نمي تواند صحبت كند)

شوهرخواهر از شهيد مي گويد:
 او كه خود همكار و همرزم شهيد در منطقه دشتك زابل از توابع استان سيستان و بلوچستان است چنين بيان مي نمايد كه ما از طريق تماس تلفني همكاران در سال 1382 متوجه شديم كه برادر خانمم در دشتك زابل در درگيري با اشرار به شهادت رسيده. و پيكر ايشان به ياسوج منتقل و در بخش كبكيان شهر چيتاب در روستاي نقاره خانه طي مراسم با شكوهي تشييع و به خاك سپرده شد.

 

ثمره ازدواج شهيد 2 فرزند( يك دختر و يك پسر) است و مادر شهيد بر اثر ناراحتي كه داشت و فشار ناشي از شهادت فرزندش دار فاني را وداع گفت و پدرش هم فلج گرديد و برادرش هم به علت علاقه بيش از اندازه به شهيد مريض و فوت نمودند و تنها پدر شهيد زنده هست كه او هم فلج شده است. وضعيت مسكن و زندگي خانواده ي شهيد زياد مساعد نيست از مسؤلين تقاضا داريم كه رسيدگي بيشتري داشته باشند و پرداخت معوقات شهدا كه از طرف بنياد اجرايي شده چنان چه به خانواده داده شود از اين وضعيت رهايي پيدا مي كنند و نور اميد را در خانواده روشن نگه مي دارد.

خاطره: شهيد در مرز راسك تا دشتك زابل كه حدود 70 كيلومتر فاصله داشت در تردد بود ولي شهيد با همه خطرات آن منطقه مرزي كه از اشرار جند الله پر بود با شجاعت كامل از مرزهاي مملكت پاسداري مي كرد. آنجا بيابان و خشك بود ولي شهيد با شجاعت در برابر اشرار كامل مقاومت مي كرد و زخمي شد و بعلت خونريزي شديد به شهادت رسيد. شهيد عاشق اسلام و ولايت بود.

خصوصيات فردي شهيد: شهيد بسيار شجاع بود و ولايتمدار بود محل خدمت ايشان در استان هاي اصفهان و بعد در ياسوج و سپس در استان سيستان و بلوچستان بوده و در استان كردستان نيز با شجاعت در برابر اشرار و قاچاقچيان مواد مخدر ايستادگي كرد و در اين درگيري ها پاي راست او زخمي شد و بطور خلاصه اينكه شهيد با شجاعت و بي باكي كامل براي برقراري امنيت كشور تلاش مي كرد. ايشان 3 خواهر داشت كه موقع رفتن به خط مقدم مبارزه با اشرار از آنها حلاليت طلبيده بود.

 

انتهای پیام/

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس