14. ارديبهشت 1398 - 8:36
حجت الاسلام فرهمند در گفت وگو با این پایگاه خبری گفت: آمرزش گناهان انسان، بهترین دستاورد و هدیه ماه مبارک رمضان است که خداوند متعال در حق مسلمانان عطا فرموده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی چرام،حجت الاسلام فرهمند در گفت وگو با این پایگاه خبری گفت: آمرزش گناهان انسان، بهترین دستاورد و هدیه ماه مبارک رمضان است که خداوند متعال در حق مسلمانان عطا فرموده است. 

 

وی با اشاره به اینکه خداوند متعال از میان ماه های سال فقط نام ماه مبارک رمضان را در قرآن کریم ذکر کرده است و نزول قرآن را نیز در این ماه قرار داده است،بیان کرد: مسلمانان با بهره گیری از دستورات دین و قرآن در این ماه پر برکت می توانند سعادتمند دنیا و آخرت را کسب کنند. 

 

 

امام جمعه موقت چرام ضمن توصيه به تقوا و دوري از گناهان، تقواي الهي را از جمله اهداف روزه داري در ماه مبارك رمضان بر شمرد و اظهار کرد: ملت مسلمان ايران، در اين ماه، تقوا را در رفتار، گفتار، احساسات و انديشه هاي خود حاكم گرداند و به كمال انساني نزديكتر شود. 
 

 

حجت الاسلام فرهمند با اشاره به حدیثی از پیامبر (ص) در مورد اجر و پاداش شب زنده داری در ماه رمضان گفت: پیامبر (ص) در این مورد فرموده است که ˈهر کسی در ماه مبارک رمضان روزه بگیرد و شب های آن را به شب زنده داری و عبادت خدا سپری کند حق تعالی از گناهان گذشته اش صرف نظر می کند.

 

 

وی به  امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت:  امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک فریضه دینی در ماه مبارک رمضان بر همه مسلمانان لازم است.
 

 

این مسئول،با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان بیان کرد: این ماه، ماه بندگی خداوند متعال است که سفره رحمت الهی برای بندگان فراهم و درهای بهشت بر روی بندگان باز شده که باید از این فرصت استفاده و بیشتر استغفار کنیم تا مورد رحمت خداوند قرار بگیریم و از معصیت ها دوری کنیم.

 

حجت الاسلام فرهمند گفت: در آموزه های اسلامی، توصیه های زیادی برای قرائت قرآن شده چراکه این امر فاصله ای بین بندگان و عذاب الهی دوزخ است.

 

انتهای پیام/

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس