20. ارديبهشت 1398 - 12:19
کارشناس سیاسی در گفت وگوی اختصاصی با صبح زاگرس با اشاره به فواید برجام اظهار کرد: از جمله فواید برجام این مطلب بود کسانی که فکر میکردند با مذاکره و گفتگو با آمریکاتمام مشکلات کشور حل میشود،پاسخ خود را دریافت کردند و متوجه شدند که آمریکا قابل اعتماد نیست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی چرام، ابراهیم جعفری کارشناس سیاسی در گفت وگوی اختصاصی با صبح زاگرس و با اشاره به مواضع و اقدام اخیر رئیس‌جمهور درخصوص برجام، گفت: اقدامی دیر هنگام اما ضروری بود و طبق ماده ۲۶برجام صورت گرفت که ایران می‌تواند به صورت جزئی و کلی از تعهدات خود در برجام کاهش دهد.

 

 وی افزود: ایران تمام تعهدات خود را به مرحله عمل رساند و اما طرف دیگر یعنی آمریکا چنین برخوردی را به بخصوص در دوره ی سکانداری ترامپ نداشت.

 

 فرماندار اسبق کهگیلویه ادامه داد: آمریکاییان تلاش کردند تا در راستای مواضع خود اروپا را همراه خود کنند که چنین امری صورت نگرفت و به صورت تکی از برجام خارج شدند.

 

 جعفری در ادامه گفت: در این یک سال در انتظار اقدام عملی اروپا بودیم که چنین موردی صورت نگرفت اما الان سیاست ایران از صبر راهبردی به مرحله اقدام راهبردی تغییر پیدا کرده است.

 

 

 این کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه برجام یک سری فواید و مضراتی برای کشور داشت، بیان کرد: متاسفانه برجام را بزک کردند و آن را به باغ گلابی تشبیه و حتی آب خوردن مردم را به آن متصل کردند.

 

وی با اشاره به فواید برجام اظهار کرد: از جمله فواید برجام این مطلب بود کسانی که فکر میکردند با مذاکره و گفتگو با آمریکاتمام مشکلات کشور حل میشود،پاسخ خود را دریافت کردند و متوجه شدند که آمریکا قابل اعتماد نیست. 

 

فرماندار اسبق کهگیلویه در ادامه این گفتگو افزود: اکنون باید به اجماع دولت و نظام احترام گذاشت و آن را پشتیبانی کرد زیرا که دشمن در این دوره به دنبال ایجاد دودستگی و دوقطبی بین ملت ایران است.

 

 وی در ادامه گفت: آمریکا اکنون تمام فشار خود را در این وضعیت می آورد که وظیفه ما مقاومت و حمایت از اقدامات اخیر دولت و نظام است.

 

 جعفری در پایان گفت: اگر اروپاییان به برجام نیاز دارند و آن را لازم می دانند، باید دست به اقدام عملی بزنند در غیر این صورت تکلیف ما مشخص شده و بعداز مهلت۶۰روزه اقدامات دیگری از جانب ایران اسلامی صورت می گیرد.

 

انتهای پیام/

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس