3. خرداد 1398 - 14:50
امام جمعه چرام در ادامه گفت:آنچه که تا حال معلوم است این نکته است که دولت در آرایش جنگ اقتصادی در مقابل دشمن موفق نبوده است و باید تلاش مضاعفی نماید تا دغدغه های معیشتی واقتصادی مردم برطرف گردد. کالاهای اساسی مردم تامین شود و بصورت سبد کالایی در اختیار مردم قرار گیرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی چرام،حجت الاسلام افشار در خطبه های این هفته شهر چرام گفت:كشورهاى مرتجع عرب در روزهاى گذشته سعى كردهاند با فضاسازى رسانه اى، يك جو ضد ايرانى در منطقه ايجاد كنند. بررسى برخى از اقدامات كشورهاى عربى نشان دهنده اين است كه اين كشورها به‏دنبال حاكم كردن فضاى رعب در منطقه هستند.

 

امام جمعه افزود:روزنامه الشرق الاوسط به نقل از منابع مطلع در كشورهاى عرب حوزه خليج فارس اخيرا اعلام كرد، عربستان و تعدادى از كشورهاى شوراى همكارى خليج فارس اخيرا با درخواست آمريكا براى استقرار مجدد نيروهاى نظامیانش در آب‏هاى خليج فارس و خاك اين كشورها موافقت كرده ‏اند.

 

وی در ادامه بیان کرد:وزارت خارجه عربستان روز يكشنبه (۲۹ ارديبهشت) اعلام كرد، شاه اين كشور از سران دولت‏هاى عربى و كشورهاى شوراى همكارى خليج فارس خواسته، روز ۳۰ مى(۹ خرداد) با هدف بررسى مسأله عمليات عليه تأسيسات نفتى اين كشور و حادثه بندر «فجيره» امارات عربى متحده، در شهر مكه مكرمه گرد هم آيند. هدف اصلى اين نشست ايران است.

 

خطیب جمعه چرام افزود:هر چند ریس جمهور امریکا گفته ما بدنبال جنگ نظامی علیه ایران نیستیم اما بعضی از چهرهای جنگ طلب آمریکا مثل بولتون وپمپئو ایران را تهدید  به جنگ کردند تا دل ملت را خالی کنند . همه بدانید   آمریکا  برای جنگ به مهره‌های منطقه‌ای خود نیاز دارد اما غافل از آنکه مهره‌های او در منطقه مثل سعودی هنوز نتوانسته‌اند از پس نیروهای جهادی مقاومت بر بیاییند.

 

وی در ادامه گفت:سال گذشته در همین مصلا عرض کردم خبرهای خوبی از ناتوانی دشمن و قدرت برتر جبهه ی مقاومت در یمن خواهید شنید.همه ی جهان مشاهده کردند که نیروهای مقاومت انصاراله مجهز به پهباد وهواپیمای بدون سرنشین شدند وعمق استراتژیک  ومواضع دشمن را هدف قرار می دهند و بزودی با لطف الهی خبرهای خوب دیگری خواهید شنید.

 

حجت الاسلام افشار در ادامه اظهار کرد: در غزه نیروهای مقاومت حدود ششصدموشک در ماه گذشته به رژیم اشغالگر قدس شلیک کردند که بسیاری از این موشک ها از سامانه ی  گنبد آهنین عبور کرد و موجی از اضطراب در سرزمین های اشغالی بوجود اورد.نیروهای مقاومت حماس  به موشک هایی مجهز شده اند که خواب را از چشمان کابینه ی نتانیاهو پرانده است.ناوهای آمریکا در منطقه تحت کنترل کامل ارتش و سپاه هستند.همه چیز در خلیج فارس و تنگه هرمز تحت کنترل ماست. 

 

وی افزود:چند سال پیش به فکر نیروهای نظامی  ما رسید که همه ناوهای بیگانه ای که در خلیج فارس هستند باید فارسی صحبت کنند؛بنابراین اکنون در همه این ناوها مترجم زبان فارسی وجود دارد و این یعنی اقتدار. این معنای قدرت جبهه اسلام است  .

 

امام جمعه چرام در ادامه گفت: دشمنان بدانند دنبال جنگ نیستیم ولی اگر جنگی تحمیل شود قاطعانه دفاع می‌کنیم.و درسی مثل شکست جنگ احزاب به دشمنان خواهیم داد.در واقع اين اقدامات آمریکا وكشورهاى عربى را تنها میتوان يك بلوف رسانه‏ اى دانست كه هدف از آن، تنها ايجاد رعب و وحشت در منطقه است.

 

وی افزود:تلاش‏هاى اين كشورها براى ايجاد جنگ عليه ايران همانند آب در هاون كوبيدن است. چراكه اين كشورها حتى توان غلبه بر يك گروه محلى مانند انصارالله را ندارند و طبيعى است كه در برابر كشور قدرتمندى مانند ايران حتى نمىیتوانند تصور درگيرى را داشته باشند.
فعلا آرايش جنگى دشمن در سه ضلعى اقتصاد، فضاى مجازى و اطلاعاتى و سياسى  است واین بدان معنا است  كه دشمنان انقلاب اسلامى میخواهند ملت مسلمان ايران را به ‏خاطر اعتقاد و مقاومت، چنان تحت فشار اقتصادى و معيشتى قرار دهند كه دست از حمايت نظام و انقلاب شان بردارند.

 

خطیب جمعه چرام در ادامه عنوان کرد:رهبر معظم انقلاب در ديدار مسولان و كارگزاران نظام در هفته ی گذشته  براى چندمين بار بر اولويت داشتن مسائل اقتصادى در ميان مسائل كشور تأكيد كردند. ايشان دليل اهميت داشتن اقتصاد را وضعيت نامناسب معيشتى مردم و فشارى كه بر اقشار ضعيف و حتى متوسط جامعه وارد مى‏شود، دانستند.

 

وی افزود:بخش مهمى از سبد هزينه خانوار، هزينه افسار گسيخته مسكن است. بر اساس آمار منتشر شده، قيمت مسكن در شهرهاى بزرگ و به‏طور خاص شهر تهران بيش از ۱۰۰ درصد افزايش پيدا كرده است. وباید طرح مسکن مهر یا اجتماعی برای کمک به مسکن قشر محروم جامعه در دستور کار قرار گیرد.از آن‏جا كه در جنگ اقتصادى، هدف دشمن به ستوه در آوردن مردم و ايجاد فشار از طريق مشكلات معيشتى است، هراقدامى كه بتواند منجر به كاهش فشار بر روى اقشار ضعيف جامعه شود، در راستاى مقابله با دشمن در جنگ اقتصادى است. دولت ونهادهای ذیربط باید تلاش کنند تا مشکلات معیشت واقتصاد را حل نمایند.

 

امام جمعه چرام در ادامه گفت:آنچه که تا حال معلوم است این نکته است که دولت در آرایش جنگ اقتصادی در مقابل دشمن موفق نبوده است و باید تلاش مضاعفی نماید تا دغدغه های معیشتی واقتصادی مردم برطرف گردد. کالاهای اساسی مردم تامین شود و بصورت سبد کالایی در اختیار مردم قرار گیرد.

انتهای پیام/

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس