16. ارديبهشت 1396 - 14:46
جریانات سیاسی وارد در عرصه انتخابات صف بندی خودرا شکل داده اند و وارد عرصه گفت وگوی رودر رو شدند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی چرام، نورالله حمیدی_هرچند سبک وسیاق مناظره کاملا کنترل شده ودارای ساختارمنظمی است اما در همین سبک هم تنورش داغ وداغتر میشود وامید است آنچه مطلوب یعنی رای حداکثری برای نظام حاصل شود.

 

درمناظره اول تقابلی اندک وتاحدودی خفیف ترا از تصور توسط کاندیداها صورت گرفت که شاید سوالات ومباحث مطروح شده ویا میل جریانی خاص به وارد نشدن به حرارت وهیجانات ناشی از مناظره که آن را به نفع خود نمی دانست، باعث این امر شد البته اگرچه بیست دقیقه پایانی به دوئل شبیه بود.

 

 اما مناظرات دوم که فضای مانور بیشتر داشت از ابتدا طوفانی آغاز شد ودولتی ها که اصرار بر گل وبلبل نشان دادن همه چیز داشتند به تمسخر با لبخند وتوهین کلامی نیز پرداختند وحریف را عاری از اخلاق خطاب کردند.

 گرچه مثل سابق هم رییس دولت منتقدان را بی سواد لقب داده بود اما امروز با لحنی توام با تحقیر خطاب به منتقد سم مهلک (بفرموده رهبری)برجام تکرار شد.

 

آنچه مشهود بود ورود دو کاندیدای خنثای مناظره قبلی به مباحث که به قول فوتبالی ها یکی اتوبوسی دفاع می کرد وآن دیگری سراسر حمله بود؛حمله به ضعف در برخورد با منتقدان پرخاشگری و برجام و سیاست های غلط.

 

بگذریم که همچنان سپر دفاع دولت، دولت قبل است اما پاسخ یکی از مناظره کننده درجواب که ما می خواهیم به دولت قبل برنگردیم جالب بود که نه بازگشت به قبل و قبول حال،این منطقی ستودنی بود.

 

 دولتی ها اصرار بر اثبات قدرت مذاکره داشتند ومخالفان به حق قدرت نظامی ودفاعی را علت پذیرش ما به مذاکرات می دانستند همانگونه که وزیر امور خارجه دولت هم در یک سخنرانی به صراحت تاکید داشتند.

 

 اما درخواست یکی از کاندیداها برایرعرضه اموال وداراییها خود وفرزندان  وشفاف سازی دراین مورد گل سرسبد مناظره دوم بود وازسوی دیگران بی جواب ماند البته هرچند بعضی کاندیدها تلاش داشتند مطالب دیکته شده از بیرون را با اشتباهات مکرر قرائت کنند.

 

 به هر حال امیداست در پایان انتخاباتی پرشور را شاهد باشیم.

 

به مرجع ترین کانال تلگرامی چرام بپیوندید:

https://telegram.me/akhbarchoram

انتهای پیام/ک

نظر شما

https://telegram.me/akhbarchoram
http://www.chaharfasl.ir/
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس
شبکه اطلاع رسانی دانا