5. تير 1397 - 14:18
امروز مسئولین دولت دوازهم باید خود را از این کلاف سردرگم بیرون بیاروند و نشان دهند که آنان هم می توانند همانند این جوانان با غیرت ایرانی از تحریم های دشمن عبور کنند که لازمه داشتن این موضوع یک عزم ملی و توسعه صنعت داخلی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چرام ،امروز فوتبال جزئی از زندگی ما محسوب می‌شود و کسانی که فوتبال و مسائل آن را پیگیری نمی‌کنند شاید نسبت به آنها که پیگیر فوتبال هستند بسیار اندک باشند، اما میتوان گفت فوتبال در زندگی آنها که پیگیر نیستند نیز موثر است.

 

باید به جد گفت،فوتبال امروز دیگر تنها یک ورزش صرف نیست، بلکه یک تجارت پرسود، یک تفریح جذاب و سرگرم‌کننده و از همه مهم‌تر مفرح برای غفلت هرچند کوتاه از مصائب و مشکلات عصر جدید است.

 

 اگر نگاهی به ورزش فوتبال که به قولی توسط انگلیسها و برخی مورخان آن را به چینی ها نسبت می دهند بیندازیم خواهیم فهمید که هیچ ورزش و سرگرمی تاکنون در دنیا این همه ظرفیت را نداشته که میلیون ها نفر را پای تماشای خود میخکوب کند تا جایی که بصورت دیوانه وار شادی کنند.

 

امروز فوتبال به گونه ای در بین مردم جا خوش کرده که برخی از دوستداران دو آتیشه آن، همانند مادران جوان از دست داده، اشک می ریزنند. البته که تلویزیون در ایجاد این فضا نقش بسزایی داشته است.

 

 حالا باید گفت دیگر ما با فوتبال زندگی می‌کنیم چرا که به آن نیاز داریم و نقش آن در زندگی اجتماعی ما به قدری پر رنگ شده که نمیتوان به راحتی از آن دل کند.

 

جام جهانی فوتبال، شاید یکی از مهمترین تورنمت های ورزشی جهان که هر چهار سال یک بار برگزار می شود و باعث میخکوب شدن جمعیت میلیادری زمین و تماشا کردن  این بازیهای جذاب می گردد.

 

جام جهانی 2018، جامی که برای ایرانی ها از همه نظرها یک خوشحالی تلخ بود، اما با طعم غیرت، ایستادگی، عزت و نشان دادن جوانانی با دلی پر از نشاط ، حتی در اوج تحریم های ظالمانه.

 

حتماً همه می دانیم که امروز حتی دشمن جوانان ما در عرصه فوتبال را که همه بر این باروند که ورزش سیاست نیست و سیاست نباید در ورزش دخالت کند، وارد کودی شد که حتی شرکت نایک یکی از برند های معروف جهانی کفش ،البسه ورزشی خود را نسبت به جوانان غیور ایرانی تحریم کرد، اما آنسوی دیگر این موضوع غیرتی بود که این جوانان اجازه ندادند دشمن بر آنها غلبه کند.

 

جوانان تیم ملی ایران که پیش از حضور در جام جهانی با محدودیت های زیادی از جانب شرکت ها و کشورهای غربی برای بازی های تدارکاتی، فروش کفش و لباس ورزشی روبرو شده بودند، با اعتماد به نفس و غیرتی مثال زدنی، برای مردم ایران تاریخ ساز شدند و هرچند که با اقبال بد نتوانست به دور بعد صعود کند، اما تحسین دوست و دشمن را برانگیختند.

 

این جوانان غیور توانستند بر همه مشکلات فایق آیند و با غیرت مثال زدنی ایرانی شان تا آخرین ثانیه ها برای شاد کردن دل مردم جنگیدند حتی که برخی لابی ها نمی خواست تیم ملی ایران به دور بعد صعود کند، اما نمایش غیرتمندانه آنها تحسین همه را در بر داشت، حتی کسانی که آنها را تحریم کرده بودند.

 

تیم ملی ایران هر چند موفق شد کریستیانو رونالدو و یارانش را متوقف کند اما کسب 4 امتیاز برای صعود از این گروه سخت در جام جهانی کافی نبود. تیمی که با یک نظم خوب و کاملاً قابل تحسین و افتخار نشان داد که ایران و ایرانی برای عزت و سربلندی تا آخرین لحظه ها خواهد جنگید و در مقابل یکی از قدرت های فوتبال های دنیا و ستاره ای به نام رونالدو جانانه رقابت کردند و درسی بود برای مسئولینی که امروز زیر بار خیلی از مشکلات طفره می روند.

 

امروز شاید بحث ما فوتبالی باشد، اما باید این عزت و عظمت جوانان را نیز به مسئولین گوشزد کرد، و نشان داد که می توان با دست خالی اما با دلی پر از امید در برابر دشمن و تحریم ها ایستاد.

 

امروز مسئولین باید خود را از این کلاف سردرگم بیرون بیاورند و نشان دهند که آنان هم می توانند همانند این جوانان با غیرت ایرانی از تحریم های دشمن عبور کنند که لازمه داشتن این موضوع یک عزم ملی و توسعه صنعت داخلی است.

 

تیم ملی فوتبال ایران نشان داد اگرچه در بزرگترین آوردگاه جهانی است،ولی می توان با دلی پر از امید برای مردمانش جنگید و نشان داد که غیرت ایرانی می تواند کوههای محکم و استوار را فتح کند و این عزت فقط کمی غیرت می خواهد.

 

امروز مسئولینی که به قول خودشان حرف از تحریم، خستگی مردم و حتی مذاکره با دشمن و زیر پا گذاشتن اصول ایرانی می زنند، کمی از عزت و غیرت فوتبالی ها یاد بگیرند و بدانند که می توان با نگاه به اندوخته های داخلی و نظمی که یک مربی به یک تیم می دهد یک تیم خسته را به یک تیم چالاک تبدیل کرد.

 

دولت نیازمند یک خانه تکانی است، خانه تکانی که نشان دهد این تیم وابسته به یک بازیکن نیست، بلکه وابسته به یک ملت است،و باید در این راه بازیکنان خسته و مغرور را کنار گذاشت و با توجه به نیروی جوان و تازه نفس بتوان بر رقیب فائق آمد.

 

پس باید به مسئولین گوشزد کرد،امروز باید عزت را لازمه و چاشنی کار خود کنند و نباید با بی اهمیت جلوه دادن این موضوع که ما تیمی خسته ایم و برای باخت آمده ایم این مردمی را که به تماشای رشد اقتصادی خود چشم دوخته اند را ناامید کرد.

 

یادداشت: روح الله اخلاقی

انتهای پیام/ صبح زاگرس

نظر شما

http://Sapp.ir/akhbarchoram
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس